Село Чабани на Київщині перетворилось на гарячу точку

  Село Чабани на Київщині перетворилось на гарячу точку. Сьогодні тут реконструювали військові бої 1941 року.

  Театралізоване дійство присвятили  до відкриття реконструйованого Доту часів великої вітчизняної війни. Свого часу це місце було знаковим - тут на два тижні були затримані німецькі війська, які рухалися у напрямку Москви. У реконструкції оборони доту взяли участь близько півсотні учасників. Усі вони члени чотирьох військово-історичних клубів Київщини. Саме вони ініціювали дослідження і реконструкцію Доту та його перетворення на музей. Аби максимально відтворити атмосферу тих подій, використовували гвинтівки, кулемети, вогнемети, димові шашки, а також військову форму зразка 31- го року. Не завадила проведенню заходу і погода, хоча через зливу  реконструкторам нерідко доводилося падати в багнюку.

  Юрій Шовтенко, керівник калинівського гвардійського військово-історичного клубу: "Здесь где-то недели на две задержали основное направление, которое было направлено по направлению на москву. В единсвтенном доте сохранились система охлаждения пулеметов, вентиляционные шахты, которые как бы во всех дотах были разграблены там поисками метала".

  Ігор Подолянець, начальник управління культури та туризму КОДА: "Ми сьогодні відкриваємо 168 Дот , який знаходиться на території Київської області. Свого часу це був дот , який був занедбаний, але хлопці провели відповідні роботи пошукові, і сьогодні ми його вікдриваємо з подальшою метою, щоб створити тут музей".

  Попередній матеріал
  Меценати взялися відроджувати українські музеї
  Наступний матеріал
  Астрологи радять напередодні затемнення зарядитися позитивом
  Теги: