Санепідемслужба не рекомендує пити воду з кранів у Бортничах до четверга

  Держсанепідемслужба міста Києва закликала мешканців мікрорайону Бортничі використовувати воду з водогону лише у технічних та санітарних цілях.

  Про це на брифінгу повідомив начальник Головного управління Держсанепідемслужби у місті Києві, головний санітарний лікар столиці Олег Рубан, передає "Укрінформ".

  "На сьогоднішній день є вода у кранах у мешканців мікрорайону Бортничі, але вона хлорована, і її можна використовували лише в технічних і санітарних цілях. Тому я прошу донести цю інформацію до мешканців, щоб вони не вживали цю воду як питну", - сказав Рубан.

  Зокрема, за його словами, для забезпечення мешканців питною водою з суботи та неділі працюють три автоцистерни по 12 куб. м, які поставляє "Київводоканал".

  Він зазначив, що після заходів дезинфекції, хлорування водогону і свердловин вода за хімічними показниками вже нормальна, однак вживати її у їжу поки не рекомендується.

  "Ми відібрали пробу, і проба триває 72 години. Якщо через цей час у нас буде негативний результат, тобто вона буде доброю, то вже воду можна буде вживати. Проте сьогодні я не пропоную її вживати, а можна буде її вживати у четвер, коли будуть офіційні результати лабораторного дослідження", - сказав Рубан.

  У свою чергу начальник Управління організації охорони материнства, дитинства та санаторного лікування департаменту охорони здоров'я КМДА Олена Шевченко повідомила, що стан більшості дітей, що захворіли через вживання води у Бортничах, на даний момент стабільний.

  "З моменту захворювання дітей у нас було госпіталізовано 47 дітей. На сьогоднішній день у стаціонарі в дитячій клінічній лікарні №2 знаходяться 37 дітей. У них у всіх на сьогодні стан стабільний, близький до задовільного. П'ятеро дітей знаходяться в стані середнього ступеня важкості", - зазначила Шевченко.

  За її словами, було госпіталізовано вісім дорослих, з яких троє на сьогодні вже виписані.

  Шевченко наголосила, що наразі загрози життю жодного з постраждалих немає.

  Попередній матеріал
  Росія поки що не вимагала від України повернення "кредиту Януковича" - Яресько
  Наступний матеріал
  НАТО: Росія продовжує організовувати та постачати терористів на Донбасі

  Зараження води у Бортничах сталося через забруднення артезіанських свердловин - КМДА

  Госпіталізовано 45 киян з Бортничів за підозрою у гострій кишковій інфекції

  Реконструкцію Бортницької станції аерації розпочнуть орієнтовно у червні наступного року

  З 12 січня із кранів киян може потекти зелена вода