5.ua

Розслідувати фінансові махінації голови житлового кооперативу на вулиці Героїв Дніпра вимагають місцеві мешканці [відео]

   

  Ці люди називають себе ошуканими. Усі вони - мешканці кооперативного будинку на вулиці Героїв Дніпра. За кілька років головування однієї з мешканок борги кооперативу зросли з 70 тисяч до півмільйона гривень. А ще мешканці будинку дізналися - гроші, які вони перераховували за воду та тепло до комунальників так і не дійшли.

  Ольга Макаренко, голова кооперативу «ЖБК - 60 років жовтня»: «Мы вносили на счет кооператива за комунальные услуги. Они не проплачивались, не отсылались по назначению. Там "водоканал", тепловикам. У нас на сегодня больше 100 тисяч долга по водоканалу, у нас больше 200 тисяч по теплу».

  Нинішня голова кооперативу каже, фінансові документи за останні два роки попередниця знищила. Власними силами мешканці відновили банківські виписки. Виявили - тисячі гривень офіційно витрачалися на господарські потреби. Куди насправді йшли гроші - невідомо.

  Ольга Макаренко, голова кооперативу «ЖБК - 60 років жовтня»:«Вот сколько человеку надо было денег - столько она снимала. Значит, мы увидели "копьютерне забезпечення". У нас за полтора года снято 22 тысячи за компютерне забезпечення. В кооперативе не было ни компьютера, никакой оргтехники не было. Значит, 77 тисяч ушли на господарчи витрати. Покупались канцелярские товары, в  общем деньги уходили непонятно куда наши».

  Учасники мітингу запевняють, подали заяву до міліції ще три роки тому. Однак досі - жодних вагомих результатів. Тим часом, борг росте. Мешканці самотужки намагаються погасити, принаймні, частину.

  Тамара Павлівна, мешканка будинку:«Мы по 50 гривен доплачиваем каждый месяц. Я не плачу. У меня нет денег, я пенсионерка, я получаю  тысячу гривен».

  Сьогодні шукати правди обдурені мешканці прийшли до Оболонської прокуратури. Під час мітингу вішають на паркані символічну догану прокурору від громади.

  Олексій Герман, учасник акції: «Громада Оболонського району перед звільненням, як це завжди робиться виносить попереджувальну сувору догану прокурору за неналежне виконання своїх службових обов’язків».

  До мітингуючих виходить прокурор. Запрошує ініціативну групу на нараду. Однак журналістів «5 каналу» спершу до приміщення прокуратури не пускає міліція.

  Це режимний об’єкт, ви сюди не маєте права заходити.

  Після наради повідомляють - справа врешті зрушиться з місця. У прокуратурі запевняють, найближчим часом проведуть ревізію, бухгалтерську експертизу. А ще - покарають тих, хто затягував розгляд справи.

  Заступник прокурора Оболонського району: «Буде вирішено питання вже про призначення ревізії попередника цього житлово-будівельного кооперативу, буде зібрана вся фінансова звітність. Вирішено питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності тих працівників міліції, в провадженні яких перебувало дане провадження та допущена певна тяганина».

  Активісти тим часом, побоюються - знайти колишню голову кооперативу буде нелегко, адже та, подейкують, виїхала за кордон. Якщо ж справа не зрушиться з місця - погрожують масштабнішими акціями - зокрема, обіцяють перекрити одну з вулиць району.

  Євгенія Подобна, Микола Лебедєв, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Тисячі фанів удосвіта зібралися біля кас НСК «Олімпійський» [відео]
  Наступний матеріал
  Усі квитки на матч «Україна-Франція» - продані
  Теги:
  Loading...