Як працюють невідомі партизани на російській території? Секретар РНБО Олексій Данілов переконує – що достатньо ефективно. Без усякого зв'язку – сьогодні під москвою знову сталася потужна пожежа. Мабуть, випадковість. Про ціну контрнаступу, нове просування на Запорізькому напрямку і про роботу саперів, які першими йдуть на визволення української землі. Детальніше про події 526-го дня великої війни із росією – у матеріалі кореспондента "5 каналу" Олексія Пасака.
Чи прилетіли сьогодні невідомі дрони у москву? На жаль, відповідь – ні. Але чи горіло сьогодні щось на російських болотах? Відповідь – однозначно так.
Очевидці заявляють про вибух, який стався на киснево-акумуляторному складі у Підмосков’ї. Пожежній обслузі московитів довелося бігати аж до вечора, поки вдалося ліквідувати масштабне займання. Але чому ж у росіян, якщо не прилітає невідомий безпілотник, то останній рік щось постійно спалахує? Певні натяки має секретар РНБО.
"Якщо ви бачили ті чи інші події, які періодично відбуваються безпосередньо у москві – от майте на увазі, що російські партизани, давайте так будемо їх називати, от вони працюють на відмінно", – заявив Олексій Данілов.
Читайте також: Україна, ймовірно, готує масовану атаку дронів по москві – The Wall Street Journal.
Посадовець дав інтерв’ю телеканалу "Рада". Говорив про контрнаступ, терміни якого він намагається не називати. Адже ЗСУ досі виконують загальне військове завдання на лінії фронту. І не мають жодних крайніх термінів – ані від західних союзників, ані від українського військового керівництва.
"На фронті, на війні – не може бути жодного дедлайну щодо того, що сьогодні треба виконати. Там перше, друге, третє. Це залежить від їхніх обставин, які є безпосередньо на тій чи іншій ділянці фронту. В нас НАТОвська система, вона вже працює, і командир вирішує, у який спосіб йому діяти на тому чи іншому напрямку, з урахуванням загального завдання, які ставилися. Головне завдання для нас – це збереження життя, в тому числі і наших людей", – наголосив Данілов.
Попри складність умов, контрнаступ триває. У Нацгвардії повідомили: їхні підрозділи на Мелітопольському напрямку просунулися на 650 метрів углиб оборони росіян, загальний рух про фронту – ще півтора кілометра. Як 15-та бригада Гвардії наступу "Кара-Даг" закріплюється на позиціях Запорізького напрямку і оглядає знищену бронетехніку окупантів – показують самі бійці. ЗСУ не мають графіка, адже рух на визволення – це ризикований, але виважений рух. Через суцільно заміновану територію.
Дивіться також відео: Похід на москву пригожина наблизив розпад росії. Як допомогти розвалитись недоімперії?
Військові сапери розповідають: контрнаступ починається з їхньої роботи. Щоб знешкодити територію, бійці щодня ризикують життям. І втрати чи пораненими, чи загиблими в саперних підрозділах – теж щоденні. А ще наші розмінувальники добре знають ціну російських гасел "своіх нє бросаєм". Окупанти не лише кидають тіла своїх. А й мінують їх наостанок.
"В орків позиція була, їхніх три чи чотири "200-х" лежало. Два з них лежали один на одному. Це насторожило. Чому? Бо при вибуху їх розкидає. А ці разом лежали. Добре, що ми їх не чіпали. Ми коли зачепили одного "кошкою", то там лежала протитанкова міна – розірвало і одного, і другого. Ми всі цілі залишилися, слава богу", – розповів військовий сапер Володимир.
Щоб убезпечити кінцівки від мін-пелюсток та протипіхотного озброєння, сапери вже використовують протимінне взуття – розробку харківських інженерів, які взяли за основу канадські Spider Boots. І якщо раніше ці черевики можна було побачити хіба що в цехах – тепер сапери демонструють роботу просто у польових умовах.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Ціну боїв на замінованій території також добре знають військові лікарі. Олександр – лікар-анестезіолог 128-ї бригади. Каже, у червні кількість поранених від мін сягала відчутних цифр. Тепер, коли тактика наступу змінилася на повільнішу, втрат також поменшало. Але поранені серед саперів стали непоодиноким явищем. Каже, інколи з п’яти-шести поранених у шпиталі більшість виявлялася саме розмінувальниками.
"На зворотному шляху, по тому, де вони самі вже зробили все – один із них підірвався на міні. Інші пішли до нього, щоб допомогти йому – і так три людини підірвалося. Там настільки щільна замінованість території, що один крок від прокладеного маршруту – уже це може закінчитися дуже фатально", – пояснив лікар.
Військові продовжують роботу на фронті. Медики продовжують роботу у шпиталях. Війна не закінчилася. Хоч як цього всім хотілося б. І шлях до перемоги, як рух на мінному полі – поступовий і ризикований. Але всі розуміють, задля чого цей ризик.
"Хотілось би, щоб це в один прекрасний момент – просто прокинулися, і це було як якийсь кошмар, сновидіння і ми просто стряхнулися, вмилися холодною водою і все. І це залишилося десь там. Але це реальне", – зазначив Олександр.
Олексій Пасак, "5 канал"
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Звільнений Куп'янськ: як живе місто після деокупації – фото