добрива http://www.xpert.com.ua/

Різке підвищення тарифів на транспортування газу знищить хімічну промисловість і вдарить по агросектору – фахівець

  Читайте по-русски
  Закриття виробництв азотних добрив через підвищення тарифу на транспортування газу збільшить навантаження й на державу, зазначив Голубов

  Анонсоване "Укртрансгазом" і НКРЕКП різке підвищення тарифів на транспортування газу вб'є хімічну промисловість, вдарить по агросектору та позбавить роботи найменше 20 тисяч осіб. Про це в коментарі виданню "Обозреватель" заявив голова Союзу хіміків України Олексій Голубов.

  "Якщо говорити про хіміків, то виробники азотних добрив зупиняться. Ми і так в минулому 2018 році працювали з рентабельністю 1,3%. Це на межі збитковості. А зараз ми просто зупинимося", – переконаний Голубов.

  Він зазначив, що заплановане підвищення тарифів на транспортування газу в "Укртрансгазі" пояснюють необхідністю, зокрема, підвищити зарплати своїм співробітникам. Це підвищення вирішили кинути на плечі споживачів: промисловцям це обійдеться в підвищення витрат на покупку газу на 36 млрд грн, населенню – на 18 млрд.грн.

  Президент Союзу хіміків прогнозує: вдарить заплановане підвищення і по українських аграріях.

  "Відразу здорожчають імпортні добрива. Коли наші заводи зупинилися 2017 року, добрива на внутрішньому ринку миттєво виросли в ціні на 30%. Селяни почали шуміти: як так? Кажу: а чому ви до нас звертаєтесь? Ми стоїмо, ми не виробляємо. Це імпортери відразу підвищили ціни. Тому виростуть добрива", – вважає він.

  Голубов попередив: закриття виробництв азотних добрив через підвищення тарифу на транспортування газу збільшить навантаження й на державу, якій доведеться утримувати тисячі людей, що втратили через це роботу.

  "Якщо всі ці заводи стануть, навряд чи хтось зараз буде утримувати працівників на них. Тому доведеться звільняти людей. І на ринок безробітних викинуть близько 20 тисяч робітників. Ось до чого це призведе. Крім того, платежі в бюджет: ми в кращі роки платили в бюджет 8 млрд грн і більше. А якщо говорити про експорт, то 2012 року у нас експорт було близько 5,9 млрд доларів, а в минулому – вже 1,3 млрд. уже зниження. А зараз – це буде просто колапс! Ситуація буде критична не тільки для нас. Нас знищать просто. Але і для країни теж – країна ж нічого не виграє", – говорить Голубов.

  Попередній матеріал
  Трампа оштрафували на $2 млн – подробиці
  Наступний матеріал
  "Оператора ГТС України" попереджають про загрозу зростання боргів серед населення через підвищення тарифу
  Теги:
  Loading...