5.ua

Різдвяний піст почався у православних [відео]

  Різдвяний піст або Пилипівка: відсьогодні почався у православних. Традиційно його старт припадає на 28 листопада. Однак віряни кажуть, цьогоріч постують на день раніше, оскільки середа вважається сприятливою для таких починань. Різдвяний піст – це останній багатоденний піст року і триває аж до 6 січня. Говіння триває 40 днів і тому в Церковному уставі називається ще Чотиридесятницею. Протягом цього часу церковники радять утриматися від м'яса та молочних продуктів. Утім якщо організм складно пристосовується до таких змін - раціон можна і не змінювати. Головне очиститися духовно. Особливі поради приготували в церкві і для людей, які вийшли на Євромайдан.

  Пиріжки-картопляники скварчать на пательні. То обід для трьохсот семінаристів. На головній кухні Києво-Печерської лаври вже й пісне меню повісили.

  Священники кажуть – різдвяний піст вимагає утримання від молочного та м»ясного. Рибу можна їсти до середина грудня. А от після Святого Миколая – на цей продукт – табу. Тим, хто постує вперше – радять відмовитися від м’яса. Оскільки організм може негативно відреагувати на зміни в раціоні. І наголошують – головна дієта – духовна.  Про справи духовні говорять і на Євромайдані. Отець Павло, що приїхав на майдан з Макарова, - у довжелезній черзі за Майданівськими пиріжками – добрі наміри мітингарів, - компенсують навіть недотримання посту.

  Порушувати пісне меню – багато охочих. Дехто постуватиме пізніше. Дехто від холоду йде грітися в намет. А там – очі розбігаються. Постуватимуть після перемоги. Не конфліктувати і не сваритися з  близькими – і зайнятися духовним самоочищенням – закликають церковники усіх вірян.

  Священик: «Для тих хто вийшов на майдан це теж привід проводити ці акції також з любов’ю з таким настроєм християнським. І уникати провокацій, уникати конфліктів».

  Ганна Рибалка, Іван Наконечний, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У Запоріжжі відбулися мітинги противників і прихильників євроінтеграці [відео]
  Наступний матеріал
  Україна попрощалася з Березняком
  Теги:
  Loading...