Рятувальники учергове вчили рибалок вилазити з-під криги [відео]

  Вилізти на кригу спиною, кілька разів перекотитися і повзти на берег - радять рятувальники завзятим рибалкам, які ладні ризикувати життям заради власної втіхи. Провели і майстер-класс із самопорятунку. Попри календарну весну, крига на річках іще не зійшла, то ж і рибалок на ній іще чимало.

  Володимир, рибалка: "Бывало такое, что я уже тону, все уже, шапка плавает, чемодан плавает, пишня ушла. Ну и получается, что если кто рядом - пишню дает и вылазишь".

  Ділиться спогадами рибалка, за плечима якого 70 років з вудкою. Проте гіркий досвід чоловіка не зупиняє. На лід виходить чи не щодня. Більшість тут рибалять з дитинства. Тож, кажуть, навчилися визначати, де лід безпечний. А ще - неодноразово витягали з-під криги товаришів. Головний інструмент для порятунку - мотузка. Ця - вже врятувала одне життя.

  Леонід, рибалка: "Її небагато тут, але ж вона є. Коли її кинути людині".
   
  Журналіст: "А ви її використовували колись?"

  Леонід, рибалка: "Один раз. Людина провалилася, прийшлось кинути йому, він схопився, ми втрьох вчепилися, витягли його".

  Однак і вона є не у всіх. Хоча нині для рибалок настає особливо небезпечна пора. Один необережний крок - і за мить людина опиняється у крижаній воді. У такий спосіб рятувальники нагадують вудкарям правила поведінки на льоду та демонструють методику саморятування.

  Олександр Туманов, водолаз-рятувальник: "В первую очередь побороть панику. Конечно, страх побороть полностью не удасться, потому что человек в любом случае будет напуган, но побороть панику, которая мешает действовать. Самое главное - развернуться к кромке льда и пытаться выползти. Но сразу ни в коем случае не вставать, а перекотиться и ползти. По крайней мере метров 20-30 отползать, и выходить в ту сторону, с которой вы пришли".

  Якщо самотужки витягти людину з крижаної пастки не вдається - викликають рятувальників. У кожній зміні спецпідрозділу - по 6 водолазів. Ось так, за допомогою спеціального плота витягають з-під криги рибалок. Однак попри зусилля, врятувати вдалося не всіх.

  Лариса Мильникова-Сатиш, керівник прес-служби ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій у м. Києві: "Втішні цифри лише в тому, що вони не виросли проти аналогічного періоду минулого року. На сьогоднішній день чотири чоловіки загинуло, 3 - врятовані".

  Кажуть, одна з головних проблем - знайти, де потерпілий. Часто рибалки не можуть правильно зорієнтуватися на місцевості. А поки команда шукає місце пригоди, втрачається дорогоцінний час.

  Олександр Туманов, водолаз-рятувальник: "Многие рыбаки не знают ни названий мостов, ни района, где они находятся. Это очень мешает спасателям определить путь подъезда и вообще координаты".

  Щоби працювати в екстремальних умовах, рятувальники проходять спеціальне навчання. Кажуть, до роботи звикли і в крижаній воді не мерзнуть - рятує костюм.

  Богдан, рятувальник: "Ну, сначала пару секунд холодно, а потом уже нормально, не холодно. Лицо привыкает сразу. Ну гидрокостюм сухой, подшлемник и перчатки. Утеплитель еще под костюмом. Ласты, нож обязательно".

  Нині у рятувальників починається гаряча пора, адже найближчими днями синоптики обіцяють чергову порцію потепління.

  Євгенія Подобна, Олексій Іванченков, 5 канал

  Попередній матеріал
  Прокуратура розслідує корупційні дії чиновників "Київзеленбуду"
  Наступний матеріал
  Збірна України з футболу опустилась на 48 місце у рейтингу ФІФА
  Теги:
  Loading...