фото ТСН

"Ремонтувати безглуздо": Чернишов прокоментуав стан українських СІЗО

  За словами заступника міністра юстиції України Дениса Чернишова, коштів на ремонт СІЗО немає з 2014 року

  На пенітенціарну систему в Україні виділено 3,7 млрд грн, що становить лише 44% від її потреб. Про це в інтерв'ю DT.UA заявив заступник міністра юстиції України Денис Чернишов.

  "На всю систему нам дають 3,7 млрд – це 44% від потреби. Плюс потрібно було б ще 1,1—1,2 млрд грн на зарплати, щоб вийти приблизно на рівень з поліцією — близько 7 тис. грн для молодшого інспектора. На ремонти, на оновлення засобів практично немає", – зазначив він.

  Чернишов також підтвердив, що на ремонт СІЗО коштів немає з 2014 року.

  "Якщо називати цифру необхідних засобів в цілому, вона буде космічною. Такими, що відповідають міжнародним стандартам визнані лише близько 2% будівель. Найстаріша будівля — 1614 року побудови. Лук'янівське СІЗО — 1859-го. ККД мереж, труб, теплотрас близьке до нуля. Ремонтувати безглуздо", – наголосив заступник міністра.

  Чиновник також зауважив, що на будівництво в Україні нових слідчих ізоляторів може знадобитися більше $150 млн.

  "В усталеній світовій практиці будівництво нового СІЗО Грінфілд обходиться приблизно в $10 тис. на одного ув'язненого.Зважаючи на те, що вартість праці і будматеріалів у нас трохи менша — близько $8 тис. Сьогодні в СІЗО перебуває близько 19 тис. ув'язнених. Перемножимо — і отримаємо $152 млн – стільки треба витратити на будівництво нових СІЗО", – підсумував Чернишов.

  Попередній матеріал
  "Захід-2017": Україна посилила патрулювання кордонів на всіх ділянках
  Наступний матеріал
  У Мін’юсті назвали, скільки ув’язнених з Криму та Донбасу передали українській владі