0564.ua

Скандал навколо Одеського СІЗО: ГПУ оприлюднила відео побиття арештантів

За словами прес-секретаря генпрокурора, під час відпрацювання інформації про можливі репресії, які пройшли після резонансного вбивства, прокуратура виявила факти нелюдського поводження з утриманими та розпочала розслідування за фактом перевищення службових повноважень

Прокуратура розслідує факти службової недбалості співробітників Одеського слідчого ізолятора, через що стало можливим скоєння жорстокого вбивства ув'язненим працівниці установи. Про це на сторінці у Facebook повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган і оприлюднила відео побиття арештантів СІЗО.

"Прокуратура Одеської області розслідує факти службової недбалості співробітників Одеського СІЗО, через що стало можливим скоєння жорстокого вбивства арештантом працівниці установи", – йдеться в повідомленні.

За словами Сарган, під час відпрацювання інформації про можливі репресії, які пройшли після резонансного вбивства, прокуратура виявила факти нелюдського поводження з утриманими та розпочала розслідування за фактом перевищення службових повноважень. Під час слідства встановлено кричущі факти поводження з ув'язненими з боку працівників пенітенціарної установи.

У зв’язку з цим прокуратура змінила правову кваліфікацію на катування, за що передбачено 10 років ув’язнення.

"Встановлено вибіркове ставлення працівників установи до деяких утриманих, надання їм преференцій. Так, після вбивства співробітника СІЗО обшуки та "наведення порядків" проводилося не в усіх камерах та навіть не в усіх корпусах. До деяких місць утримання арештантів взагалі не заходили та не перевіряли дотримання режимних вимог", – додала прес-секретар генпрокурора.

Водночас вона зауважила, що згідно з документацією, яку вивчили слідчі прокуратури, обшуки і необхідні заходи проводилися в усіх камерах. У цьому зв’язку розпочато розслідування за фактом службового підроблення.

Сарган переконує, що сьогодні слідчі прокуратури продовжують обшуки у приміщеннях Одеського СІЗО та управлінні пенітенціарної установи.

Вона нагадала, що прокуратура Одеської області неодноразово наголошувала на порушеннях умов утримання засуджених, утриманих, їх базових конституційних прав на території регіону. Лише за 2017 рік на порушення вимог законодавства в Одеському та Ізмаїльському СІЗО прокуратурою внесено 30 документів реагування.

Загалом за цей рік прокуратура звернулася з 40 документами реагування на порушення закону у трьох колоніях, зазначила речниця генпрокурора.

"До прикладу, лише під час раптової перевірки у січні цього року у 51-й колонії виявлено, що засуджені, на яких накладені дисциплінарні стягнення, утримувалися у напівпідвальних приміщеннях без денного освітлення. Більшість приміщень медичної частини не пристосовані для цього", – зазначила Сарган.

За її словами, пенітенціарна система давно потребує кардинальних змін та перезавантаження у демократичному напрямку, і вбивство дівчини та катування утриманих – жахливе свідчення цього.

Сарган також звернула увагу на те, що на стінах пенітенціарної установи досі висить "яскравий приклад тоталітарного режиму – портрет Ф. Е. Дзержинського". За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 436-1 КК України (поширення представником влади комуністичної, нацистської символіки, пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного, тоталітарних режимів).

Ніч, парковка, місце вбивства: біля столичного "Проспекту" розстріляли людину – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Відкриття будівлі Луганського обласного театру - відео
Наступний матеріал
"З ним пішов би в розвідку – навіть по мінному полю": у Нікополі попрощалися з бійцем Євгеном Поповим
Loading...

Жорстоке вбивство в Одеському ізоляторі: Начальника СІЗО зняли з посади

Суд дозволив заочне розслідування щодо екс-начальника управління МВС у Києві Коряка – ГПУ

Луценко відзвітував про розслідування схем Клименка: десятки підозр та мільярдні арешти майна

Справа 2 травня: Екс-заступник голови одеської міліції отримав громадянство РФ

"Двічі в одну річку": Звільнений директор Чорноморського порту намагається повернути крісло

На Одещині поліція викрила підпільні цехи "брендового" одягу, де незаконно працювали іноземці