Рейдом на іграшки, телевізори та миючі засоби [відео]

  Рейдом на іграшки, телевізори та миючі засоби. Державна інспекція з захисту прав споживачів взялася перевіряти якість найпопулярніших побутових приладів та товарів для дітей - в одному із найбільших столичних гіпермаркетів.

  Дитячий гелікоптер на полиці привернув увагу не малюків, а перевіряльників. Іграшка кажуть, є - а доказів її якості - немає.

  Антон Кляцький, начальник Інспекції з питань захисту прав споживачі у Києві: "Декларация соответствия это документ который сегодня составляет субьект хозяйственный, который вводит в обращение вот такую игрушку, он должен гарантировать, что этот обьект безопасный".

  Та гарантувати - не можуть. Поряд з іграшкою напис продаж товару тимчасово заблокували. Перевіряльники кажуть, напередодні цієї таблички не було. Надати ліцензію про якість товару адміністрацію супермаркету просили пів місяця тому. За законодавством, на це дають 20 днів. Однак термін сплив, а документа, кажуть, в очі не бачили. Товар хоч і відомого бренда - та викликає сумніви. Бо без ліцензії він потрапити у продаж не міг, кажуть інспектори.

  Директор супермаркету це заперечує. Документи мають і на телевізори, і на дитячі гелікоптери. В інспекцію усе надіслали - та там, мовляв, ще не встигли прочитати.

  Директор супермаркету: "У нас есть, им необходимо время чтобы проверить это. Время длительное. Месяц остановлена продажа, потому что у инспекциии были сомнения в виду которых мы теряем свой оборот сответственно не можем кормить инспекцию, потому что не можем платить налоги".

  Доки адміністрація рахує збитки від шестисот заблокованих для продажу найменувань товарів - інспектокри взялися за засоби для прання. Без ліцензії, що гарантує якість - знайшли близько 200 найменувань.

  А там, де є - покупців не відлякують. Ця пара пригледіла собі пральну машину. На табличку, що забороняє купувати товар, не зважають.

  А в деяким купити холодильник інспектори таки завадили. У супермаркеті запевнили - усі товари з позначкою "заблоковано" покупцям продавати не будуть. Утім щойно перевіряльники пішли - сумнівні товари опинилися на касі.

  Ганна Рибалка, Сергій Клименко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  До кінця року в селі Путрівка Васильківського району добудують школу
  Наступний матеріал
  Додаткові 10 пунктів мобільного годування для нужденних облаштував один із столичних благодійних фондів
  Теги: