Забруднення повітря
Забруднення повітря niehs.nih.gov

Реальні проблеми довкілля відсуваються на задній план, а це шкодить життю людей – еколог

  Читайте по-русски
  Циганок вважає, що в Україні влада і активісти маніпулюють питаннями екологічної безпеки

  Через недостатню увагу громадськості і влади України до проблем екології – вирубування лісів, зникнення біорізноманіття, лісових пожеж – які губляться серед маніпулятивних тем, довкілля та населення зазнає величезної шкоди, заявила президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок. Про це повідомляє УНІАН.

  Фахівець відповіла на питання про те, чому проблеми екології промисловості і бізнесу в Україні завжди на першому місці, а більш масштабні проблеми відсуваються на задній план.

  "На жаль, тема екологічної безпеки дуже маніпулятивна в Україні. Тому, звичайно, ті теми, які дозволяють громадським активістам, владі, деяким представникам державних органів набрати певну кількість балів – економічних, політичних, іміджевих – ці теми традиційно викликають більше уваги з боку громадськості, з боку ЗМІ. Тому вони стоять на порядку денному", – вважає Циганок.

  Вона наголосила, що довкіллю та населенню завдається неймовірна шкода через відсутність уваги до проблем, вирішення яких потребує більше часу і ресурсів.

  "При цьому такі важливі теми, як вирубка лісів, зникнення біорізноманіття, пожеж – вони не в площині досягнення швидкого результату, але вони несуть колосальні наслідки, від чого страждає кожен українець", – зазначила вона.

  Як повідомляє видання, раніше екологи закликали об'єднати зусилля громадськості, активістів та уряду для недопущення пожеж у Чорнобильській зоні, які можуть виникнути навесні і стануть наймасштабнішими за всі роки. Така небезпека пояснюється частковим руйнуванням захисного лісового бар'єру зони відчуження і змінами клімату. У квітні 2020 р. найбільші лісові пожежі тривали в Чорнобильській зоні відчуження, Житомирській та Київській областях. Зокрема, у зоні відчуження вогонь знищив понад 11 тис. га лісу.

  Попередній матеріал
  У Путіна заявляють, що виключили приєднання Донбасу до РФ
  Наступний матеріал
  У Києві підприємців почали штрафувати за неприбраний сніг
  Теги:
  Loading...