путін на побігеньках у Кім Чен Ина, Україна в НАТО буде "після перемоги" – хроніка 846-го дня Великої війни

846 день великої війни 5 канал
Візит путіна до КНДР – не про дипломатію, а радше про слабкість росії та потребу у зброї

путін рушив кланятися до Пхеньяна. Яка мета візиту російського диктатора? І чому цей крок не прояв сили росії, а сигнал про її слабкість? Про це, а ще про НАТО, яке планує взяти Україну до Альянсу лише після перемоги. І про пересічних громадян, зокрема і з країн НАТО, які власноруч роблять внесок у перемогу над ворогом. Більше дивіться в огляді 846-го дня Великої війни у матеріалі журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Це ще не азійська окупація росії, але все до того йде. Північнокорейська диктатура готується зустрічати кремлівського колегу. Відпрацьовують за всіма тоталітарними традиціями. По телебаченню – записи російських військових оркестрів. На вулицях – портрети путіна та триколорне ганчір'я. путін вже давно не гребує компанією країн-вигнанців. У північнокорейській пресі – стаття його ж авторства з подяками за підтримку російсько-української війни. Але цей візит – не про дипломатію, а радше про слабкість росії та потребу у зброї.

"Тут є два зрізи. Стратегічно-історичний – це ослаблення російської федерації. Ну, давайте умислимося, їдуть у країну-ізгой, до мацюпусінької тиранії, мацюпусінької – 22 мільйони населення. Якби путіну хтось п'ять років тому сказав, що він поїде просити стару радянську зброю в Кім Чен Іна, то це би в нього точно викликало гомеричний сміх. Більше того, щоб ми розуміли, наскільки деградація воєнно-промислового комплексу російської федерації: просять ракету Р-17 "Ельбрус", старенька-старенька-старенька, а корейці зуміли зберегти технологічний потенціал виготовлення цих ракет і навіть модернізувати. А росіяни не зуміли. І дійсно, Північна Корея з 53-го року накопичила на складах мільйони снарядів. Але також не вартує це переоцінювати, бо в основному з тих декількох мільйонів, які підсвічено, що їх передали вже по факту росіянам – це в основному мінометні постріли. Поїхав кланятися колись своєму васалу", – пояснив військовий експерт Петро Черник.

Щоб вистояти проти росії, Україні потрібна підтримка. І її варто було б гарантувати колективними угодами НАТО. Але в США вважають, що питання членства в НАТО – відкладене до моменту перемоги над росією. Принаймні так заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі. Чи почує Київ запрошення до Альянсу під час липневого ювілейного саміту, який відбудеться у Вашингтоні? Невідомо. Але під час зустрічі генсека НАТО та президента США українське питання було одним із перших, як і роль союзників у підтримці України.

Читайте також: Україна має виграти війну з рф, щоб вступити в НАТО – Кірбі.

"Я вважаю, що це один із найбільш значущих моментів для Європи від часів Другої світової війни. Думаю, ви теж так вважаєте. НАТО було засноване 75 років тому. І я думаю, що уроки, які ми тоді засвоїли, – про те, що треба триматися разом для захисту і стримування агресії, були дуже важливими. Під вашим керівництвом ми зробили НАТО більшим, сильнішим і згуртованішим, ніж будь-коли. Тому я хочу подякувати вам, пане генеральний секретар, за неймовірну роботу, яку ви виконуєте. Разом ми стримаємо подальшу російську агресію в Європі", – заявив президент США Джо Байден.

"Я очікую, що коли ми зустрінемось тут наступного місяця, то домовимось про те, що НАТО відіграватиме провідну роль у наданні безпекової допомоги і тренувань, а також про те, що члени Альянсу погодяться посилити фінансову і військову підтримку України. Це зменшить навантаження на Сполучені Штати і посилить нашу підтримку України. Важливо розуміти, що чим сильнішою буде наша підтримка України, тим швидше ця війна може закінчитися, і тим швидше путін зрозуміє, що він не зможе нас перечекати. Підтримка України – це не благодійність, підтримка України – в інтересах нашої власної безпеки", – наголосив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Союзники захищають себе і посилюють Україну. Хоча італійці не підтримують використання власної зброї для ударів по росії, офіційний Рим може надати Києву нову партії крилатих ракет Storm Shadow. Про це повідомляють італійські ЗМІ. Новий пакет військової допомоги можуть оголосити наприкінці місяця.

А ті іноземці, які не можуть вплинути на передання зброї чи техніки, впливають на українське поле бою власноруч. На Донеччині, біля Часового Яру, працюють бійці Міжнародного легіону Головного управління розвідки. Яка головна команда під час зустрічі з противником? Коротка і зрозуміла: "Знищити всіх".

Олексій Пасак, "5 канал"

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Навіть мертвим нема спокою: на що росіяни перетворили цвинтар прифронтової Костянтинівки – фото

Цвинтарі Костянтинівки
/
Цвинтарі Костянтинівки
Цвинтарі Костянтинівки
/
Цвинтарі Костянтинівки
Цвинтарі Костянтинівки
/
Цвинтарі Костянтинівки
Цвинтарі Костянтинівки
/
Цвинтарі Костянтинівки
Цвинтарі Костянтинівки
/
Цвинтарі Костянтинівки
Цвинтарі Костянтинівки
/
Цвинтарі Костянтинівки
Цвинтарі Костянтинівки
/
Цвинтарі Костянтинівки
Цвинтарі Костянтинівки
/
Цвинтарі Костянтинівки
Цвинтарі Костянтинівки
/
Цвинтарі Костянтинівки
Цвинтарі Костянтинівки
/
Цвинтарі Костянтинівки
Цвинтарі Костянтинівки
/
Цвинтарі Костянтинівки
Цвинтарі Костянтинівки
/
Цвинтарі Костянтинівки
Цвинтарі Костянтинівки
/
Цвинтарі Костянтинівки

Попередній матеріал
Військовослужбовець ЗСУ "Мамай" про Глобальний саміт миру та цугцванг путіна
Наступний матеріал
Заступник директора ДБР "бідний", а його родичка з Одеси має "золоту" квартиру в найдорожчому ЖК столиці – розслідування hromadske
Loading...