Володимир Шульмейстер
Володимир Шульмейстер скріншот

Призначення Шульмейстера міністром негативно вплине на рейтинги партії "Слуга народу" – ЗМІ

  Автор наводить 10 фактів з біографії Шульмейстера, який свідчить про його професійну неохайність і схильність до корупції

  У разі призначення екс-заступника міністра Володимира Шульмейстера міністром інфраструктури партія "Слуга народу" може показати гірший результат на парламентських виборах.

  Про це йдеться в статті "Голос.UA"

  Автор наводить 10 фактів з біографії Шульмейстера, який свідчить про його професійну неохайність і схильність до корупції. Серед них, зокрема, робота в мережі "Фокстрот", де Шульмейстер і інші топ-менеджери створили "відділ контрабанди", проводячи через нього сірий імпорт. В результаті цих дій мережа отримала мільйонні недоїмки по касі і непогашені кредити, а Шульмейстер був звільнений.

  Ще один епізод, наведений у статті, стосується махінацій з деклараціями чиновника. Так, згідно з декларацією за 2013 рік, коли Шульмейстер був безробітним, його дохід склав 862,92 тис. гривень, а у власності значилося дві земельні ділянки загальною площею близько 6 500 кв. м., житловий будинок на 210 квадратних метрів, квартира (91,8 кв. м.) і 3,5 млн грн на рахунках в банках. При цьому в декларації за 2014 рік, коли Шульмейстер вже працював заступником міністра інфраструктури, він не вказав нерухомість в Конча-Заспі, а площу будинку, внесеного в декларацію, істотно применшив.

  Також в статті згадується будівництво житлового комплексу у Львові під назвою "Бельгійське містечко" – в небезпечній близькості від залізниці, що заборонено згідно із законом. Дозвіл на скандальний проект підписував сам Шульмейстер, і в публікації наголошується, що "допомогти бельгійцям він погодився не безкоштовно".

  Крім цього, з Володимиром Шульмейстер пов'язаний ряд корупційних кадрових скандалів – зокрема, з начальником управління адміністративних послуг Олександром щипцевого, який "займався незаконною діяльністю, пов'язаною з реєстрацією маломірних суден", а також – з призначенням на посаду глави "Укрводшлях". За даними ЗМІ, Щипцова Шульмейстер покривав, а Прохоренко призначив, незважаючи на те, що той не пройшов навіть перший конкурсний етап.

  Крім іншого, Шульмейстера підозрюють в махінаціях з призначеннями в портах. Зокрема, в червні 2015 року МІУ скасувало конкурс на посаду начальника Іллічівського порту, в результаті чого тодішній начальник порту Юрій Крук отримав "перепочинок" ще на півроку.

  "За дивним збігом на наступний день Крук підписав неоднозначний з точки зору закону меморандум про передачу портових потужностей з французьким інвестором Souffletgroup. А кількома місяцями раніше представник цієї компанії був присутній на інвестиційному форумі в Іллічівську, де була також вся верхівка МІУ (включаючи Володимира Шульмейстера), а також – його старого знайомого, міністра аграрної політики Олексія Павленка", – йдеться в статті.

  Ще один "портовий скандал", пов'язаний з Шульмейстер – підозри в зловживаннях при наданні компенсації приватним оператором портів, зокрема, "Нібулон", ТИС і "Ніка-Тера".

  Також автор нагадує, що у Володимира Шульмейстера до недавнього часу було голландське громадянство, і яких-небудь виразних доказів, що він від нього відмовився і має громадянство України, немає.

  "Перерахованих фактів більш ніж достатньо, щоб зрозуміти: людина з таким минулим і такою репутацією в разі призначення на один з ключових постів в міністерстві потягне вниз всю команду. Це згубно як для рейтингу партії "Слуга народу", яка через одного Шульмейстера перед парламентськими виборами може втратити значну кількість потенційних прихильників, так і для репутації політично недосвідченого президента", – резюмується в статті.

  Нагадаємо, раніше команда новообраного президента Володимира Зеленського представила розширений список експертів у ключових сферах діяльності. Згідно з оновленими даними, колишній перший заступник міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер відповідає в команді Зе! за питання транспорту та інфраструктури.

  Попередній матеріал
  Убивство журналіста Бузини: головуючий суддя взяв самовідвід
  Наступний матеріал
  Порошенко розповів про втрати України за час російської агресії на Донбасі
  Теги:
  Loading...