5.ua

Приміщення майбутнього Будинку культури Криму уже руйнується

  У Києві відкриють будинок культури Криму. Це перший освітній та культурний центр півострова на материковій Україні. Експонати розташують у будинку на Суворова, 9. Наразі приміщення перебуває на балансі Мінагрополітики, а незабаром перейде у розпорядження Мінкульту, обіцяють чиновники. Відповідне рішення Кабінет міністрів ухвалив ще минулого місяця.


  Одяг, речі побуту та прикраси – про кримську культуру Рустем може розповідати годинами. Утім, каже, краще один раз побачити, аніж сто разів почути. Техніка виконання виняткова і неповторна.

  Мистецтву чоловік присвятив усе життя. Після повернення на батьківщину колекцію збирав з нуля, а після анексії Криму – усе зійшло нанівець, тож для порятунку зібраного митець усе вивіз на материк.

  Побачити кримську культуру незабаром зможуть усі українці. У столиці планують відкрити цілий центр. Окрім експозицій, працюватимуть і гуртки. Танці, мова і кримська кухня – це не все, що зможуть спробувати кияни і гості міста. Зокрема, тут планують створити цех для митців, щоб майстри проводили майстер-класи, де робитимуть вироби для поповнення галереї та на продаж.

  Митців пропишуть на Суворова, 9. Це приміщення досі на балансі Національної академії аграрних наук України. У Мінкульті виправдовуються: в усьому винна громіздка бюрократична машина.

  Кажуть – процес розпочатий, але не можуть прогнозувати, коли цей він буде завершений.

  Натомість, будинок занепадає від часу. Дощі лише прискорюють руйнування приміщення, а на покрівлі вже виросли дерева. Однак, на реконструкцію гроші у бюджеті не передбачені. У Мінкульті чекають, що бюджетний розпис на 2014 рік має бути переглянутий, і має бути виділено фінансування.

  Передбачити витрати обіцяють і на 2015 рік. А от надалі доведеться заробляти самостійно. Утім, кримські татари вже заявляють: готові профінансувати і ремонті роботи.

  Олена Махно, Іван Вірченко та Олена Сорокіна, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Вінничині знайшли вбитим керівника виборчого штабу Порошенка
  Наступний матеріал
  У російському МЗС не змогли пояснити, в якому статусі Янукович перебуває в Росії