ООС
ООС 5 канал

"Причаїлися у самому лігві супротивника": як українські бійці зайняли нові позиції на Донбасі – сюжет

Читайте по-русски
Менш як місяць тому на ці позиції час від часу заходили ворожі диверсійні групи та снайпери супротивника. Звідси вони відкривали вогонь по армійцях, а деколи й по мирних кварталах міста, яке пролягає поза спинами бійців

Поблизу Донецька військові створили нову смугу безпеки. Задля цього бійці просунулися на кілометр у "сіру" зону й облаштували нові позиції у зруйнованих промислових будівлях. Звідти донедавна снайпери супротивника відкривали вогонь по українських армійцях і особовий склад підрозділу, який тримає оборону, зазнавав утрат. На нових позиціях побувала знімальна група "5-го".

Тепловізори і прилади нічного бачення у сутінках та на світанку не працюють. Тож щоб дістатися нових українських позицій, вирушаємо саме на світанку. Довкола мінне поле, рухаємося вузькою стежкою, яку розчистили сапери.

Більша частина дороги проглядається і прострілюється ворогом. Армійці просять рухатися обережно й дуже швидко. На позиції потрапляємо разом із військовими, які принесли побратимам воду та сухпаї. Жоден боєць підрозділу, який тримає оборону на нових позиціях, не може залишити свій спостережний пост. Вийти з нещодавно зайнятих укріплень вони можливості не мають, тож усе необхідне їм доставляють побратими.

Армійці розповідають, що цей промисловий комплекс на початку війни був базою чеченських найманців.

"Знаходимося у "сірій" зоні. Зайняли будівлі, які раніше сепаратисти використовували для своїх снайперів, диверсійних груп, які сюди заходили, відпрацьовували свою роботу тут. Зараз ми цю будівлю контролюємо повністю своїми силами, також контролюємо противника, який знаходиться перед нами. Бачимо його рухи, звідки він виходить", – розповідає армієць "Корж".

Менш як місяць тому на ці позиції час від часу заходили ворожі диверсійні групи та снайпери ворога. Звідси вони відкривали вогонь по армійцях, а деколи й по мирних кварталах міста, яке пролягає поза спинами бійців. У підрозділі були втрати від ворожих снайперських куль. Провівши розвідку, військові визначили місце, звідки вівся вогонь. Командування вирішило зайняти ці позиції й закріпитися на них.

"Місця були обладовані, у стінці було вибито кілька цеглин. Обладнане місце для того, щоб поставить гвинтівку снайперську, якийсь стілець стояв, якась підставка. Була невеличка купка гільз, штук 20-30, видно якраз працював снайпер СВДшними. Можливо, ці снайпери, які тут працювали, і завдали нам шкоди, коли у нас там 200-тий був", – пояснює військовослужбовець.

В підтвердження знаходимо гільзи від ворожої зброї — окупанти тут працювали протитанковою рушницею — та гільзи від снайперської гвинтівки.

Коли знімальна група зібралася виходити з позицій, ворог відкрив вогонь зі стрілецької зброї.

"При переміщенні групи з нашої позиції вівся прицільно вогонь противника і групі довелося повернутися. При переміщенні груп у принципі постійно, коли вони бачать, ведуть прицільний вогонь", – каже захисник з позивним "Біда".

Армійці пояснюють: журналісти не зможуть залишити позицій до сутінок, тоді знову з’явиться декілька хвилин поганої видимості для супротивника. Ми залишаємося і йдемо разом із бійцями на черговий обхід приміщення, бійці продивляються все довкола кожні декілька годин.

"Зараз наша головна задача зустріти тут противника, якщо він видвинеться сюди для розвідки місцевості. Здійснити вогневий контакт із ним", – зазначає "Корж".

Усередині знаходимо етикетки для пляшок із горілкою. Отаку контрафактну "русскую водку" бойовики виготовляли в цих цехах. Армійці показують продовбану в стіні дірку, з якої майже не зводять очей. То хід через підвал, який використовували бойовики.

"Ми сюда прийшли і замітили цю дірку. Тобто противник собі забезпечив безпечне пересування сюди підвалом. Дійшли до підвалу — він іде попри цю стінку, сюди вони безпечно собі переміщались. Але зараз ми вже всю цю територію контролюємо", – запевняє армієць.
 
Бійці тут ходять майже навшпиньках і перешіптуються, щоб не видати себе. Вони не користуються мобільними телефонами і не роблять зайвих рухів, до ворога лічені метри. Вночі, коли тихо, бойовиків тут добре чути. Армійці причаїлися у самому лігві супротивника. У сирих холодних руїнах хлопці навіть не розводять багаття. Відпочивають по черзі усього по кілька годин на добу. Кажуть, нині головне бути постійно готовим до вогневої зустрічі з терористами, тому спостереження має бути щосекундним.

На околиці Донецька сутеніє. Бійці дають дозвіл на вихід знімальної групи.

"До теперішнього часу противник не знав, що ми знаходимось на цих позиціях. Але коли він дізнався, що ми тут, він сильних провокацій не веде. Ми зараз закріплюємося для того, щоб ворог навіть не сподівався, що може до нас рипнутись. Ми дамо відсіч достойну", – переконує боєць Євген.

Армійці зайняли панівну висоту і тепер легко можуть контролювати супротивника.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, з Донецької області, "5 канал".

Дивіться також фотогалерею:

Не просто "танчики": вражаючі кадри з навчань українських воїнів в ООС – ФОТО

Навчання резерву в ООС
/
Навчання резерву в ООС
/
Навчання резерву в ООС
/
Навчання резерву в ООС
/
Навчання резерву в ООС
/

Попередній матеріал
Брифінг МВС щодо роботи правоохоронних органів в період виборчої кампанії – трансляція
Наступний матеріал
У Львові викрали тварин із міського дитячого еколого-натуралістичного центру – відео

На сході вороги гатять із важкого озброєння – у відповідь знищено 4 окупанти та БТР противника

Було 19 і 23 роки: стали відомі деталі бою біля хутора Вільний, в якому загинули двоє українських армійців

Прилетіло просто в центр: На Луганщині бойовики обстріляли селище Золоте-4

Окупанти 17 разів цілили по позиціях ЗСУ – один український армієць загинув

ОБСЄ у Відні розповіла про новітні російські РЕБ, зафіксовані в окупованому Донбасі

Статистика жахлива: з початку агресії РФ на Донбасі від мін загинули 269 цивільних, з них 27 діти