Провладний і опозиційний мітинги на Майдані до Дня Свободи

  Майдан: 7 років потому. У Києві сьогодні згадують події Помаранчевої революції. День Свободи для опозиціонерів закінчився складанням кількох адмінпротоколів. Двох активістів - правоохоронці затримали. Натомість, міліція не чіпала мітинг регіонала Олега Калашникова. Навпаки - його активістів охороняли.

  Сьому річницю Помаранчевої революції українська столиця зустрічає з металевою огорожею та дивною конструкцією на Майдані Незалежності. Напередодні тут почали встановлювати головну новорічну ялинку. Вона - як і торік, за "Податкового майдану" - стала приводом для столичної влади, щоби заборонити масові протести на головній площі країни.

  Спроба встановити символічний намет до Дня Свободи на Майдані Незалежності закінчилася для представників "Коаліції учасників Помаранчевої революціі" штовханиною з правоохоронцями.

  Андрій Парубій, нардеп, НУ-НС: "Це була потасовка, звичайно, коли я проривався. Сказать що були нанесені удари - того не було, була штовханина. Хлопці вели себе, як збоченці, чесне слово. Намагалися мене з усіх сторін обняти. Те, шо робить міліція - це ідіотизм чистої води".

  Повно міліції й біля металевої огорожі. Запевняють - Майдан охороняють не від мітингувальників - стережуть новорічну ялинку.

  Правоохоронець: "Охраняє, щоб ніхто не зайшов. Заходять, лізуть туда. Зараз ще обірветься щось, впаде".

  Тим часом, звичайні перехожі обурюються, кого або що охороняє міліція - не розуміють.

  Перехожі: "Мне просто интересно - чем эти люди занимаются? Неужели так ного людей нужно, чтобы охранять елку?"

  Перехожі: "Вон, посмотрите - там автозаки стоят, они что, тоже елку защищают? Смешно!"

  Нинішні дії столичної влади йдуть врозріз з діями тодішнього мера Києва, Олександра Омельченка, кажуть політологи. Жодних перепон масовим зборам на Майдані Незалежності тоді не чинили. А от нинішньому голові КМДА такий спротив голосів виборців не додасть.

  Тарас Березовець, політолог: "КМДА тоді фактично стала на захист Ющенка. Вона не забороняла проведенення зборів. В тому числі, коли були захоплені державні інституції в центрі міста, мер Омельченко цьому не протидіяв. Попов тут робить, очевидно, помилку".

  Володимир Фесенко, політолог: "Будь-які заборони - вони лише посилюють напругу, і можуть створити навіть штучно приводи для конфліктів".

  Намагання відсвяткувати День Свободи для представників "Коаліції учасників Помаранчевої революції" закінчилося складанням кількох адміністративних протоколів. Двох активістів правоохоронці затримали.

  Попередній матеріал
  Понікаровський закинув 2 шайби у матчі "Кароліни" проти "Філадельфії"
  Наступний матеріал
  Анатолій Присяжнюк представив нового голову Києво-Святошинської РДА
  Теги: