Проти амбулаторії сімейної медицини на території школи боряться мешканці Голосієва

  Проти амбулаторії сімейної медицини на території школи боряться мешканці Голосієва. Ділянку площею в шість соток на території навчального закладу районна влада хоче забрати під забудову. Переконують - медичний пункт тутешнім вкрай необхідний, адже найближча поліклінка - аж за 5 кілометрів. Натомість батьки й учителі кажуть - нова амбулаторія дітям лише нашкодить.

  Ось цей невеликий шмат землі, на якому зараз стоїть стара школа, і став предметом розбрату мешканців вулиці Китаївської та чиновників. Будувати чи не будувати - щоби з`ясувати долю 6 ти соток - зібрали громадські слухання.

  Микола Даневич,член батьківського комітету: "Є позиція батьків, що вони хочуть щоб тут збудували спортивний майданчик чи шось інше".

  Замість майданчика  - амбулаторія. А ось і її проект - одноповерхова будівля  - майже впритул до школи. Прибічники такого будівництва переконані - медзаклад має стати рятівним кругом і для тутешніх мешканців, і навіть - для школярів.

  Елеонора Коляда, начальник районного управління охорони здоров`я: "Здесь планируется кабинет щеплень. Это для детей очень актуально. Чтобы не ехать бог знает куда и конечно физиотерапия".

  Нині у школі медсестра працює на півставки - за 400 гривень. Утримати лікарів за такі мізерні гроші, неможливо, пояснюють в головному управлінні охорони здоров`я. Тож фахівці з нової амбулаторії зможуть обслуговувати не лише дорослих, а й дітей.

  Елеонора. Коляда, начальник районного управління охорони здоров`я: "Если здесь находится врач он имеет право прийти сюда, прививки проверить".

  Віктор Куриленко, вчитель фізкультури: "Ви знаєте казочку про лисичку? Спочатку хвостик, потім лапка, потім вся лисичка, а потім - що там буде замість амбулаторії ніхто не знає".

  Віктор Куриленко, що працює в цій школі вчителем фізкультури, розповідає - на спірній ділянці давно просять чиновників збудувати спортивний майданчик.

  Віктор Куриленко, вчитель фізкультури: "Перш за все щоб відремонтували спортмайданчик який вже 4 роки не працює його санепідемстанція закрила. Щоб на місці старої школи збудували якийсь баскетбольний майданчик".

  Чому робити ін`єкції хворим хочуть саме на  шкільному подвір`ї  - не розуміють.

  Ганна Рибалка, журналіст "5 канал": "Ідеальне місце для амбулаторії сімейної медицини - ділянка на Кащенка, 6. Однак її, виявляється, уже встигли продати. Районні чиновники усю відповідальність із себе знімають. Кажуть, це відбувалося за попередньої влади".

  Звичайним відчуженням землі називають ідею з амбулаторією члени батькІвського комітету.

  Член батьківського комітету: "Були пропозиції у 2010 році створити амбулаторію за 300-400 метрів звідси".

  Журналіст "5 канал": "А, що там зараз?"

  Член батьківського комітету: "Там пусте місце".

  У місцевій райадміністрації розводять руками - порожні місця вже продані.

  Михайло Машкала, заступник голови Голосіївської райдержадміністрації: "Це земля, яка вже не належить громаді Києва. Це був найкращий варіант, нема тут іншого клаптика землі".

  Результат громадських слухань - категоричне "ні" амбулаторії з вуст мешканців та вчителів. Утім, чиновники хочуть зібрати громаду ще раз. Якщо не погодяться - питання будівництва медзакладу відкладуть принаймні на рік.

  Ганна Рибалка, Андрій Верстюк, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  У Греції оголосили новий склад уряду
  Наступний матеріал
  У Центральній лікарні Києво-Святошинського району відкрили новий рентгенологічний кабінет
  Теги: