Гривні
Гривні ednist.info

Протягом 2020 року українські компанії сплатили навіть більше податків, ніж до пандемії

  Читайте по-русски
  Минулого року до рейтингу найбільших платників податків потрапила група компаній "Метінвест"

  Попри карантинні обмеження, локдауни та спад ділової активності – українські компанії за підсумками 2020 року перерахували до Державного бюджету податків і зборів навіть більше, ніж у "доковідному" 2019 року. Про що свідчать дані Державної податкової служби, передає УНІАН.

  Як повідомляє ДПС, загальна сума надходжень до зведеного бюджету України минулого році склала 848 млрд грн – це на 15,7% перевищує показник 2019 року. Зокрема, державна скарбниця отримала 567,4 млрд грн (більше на 21,5%), а місцеві бюджети – 280,6 млрд грн (більше на 5,5%).

  Надходження від податку на додану вартість зросли одразу на третину, від акцизного податку – на майже 11%, від податку на доходи фізичних осіб – на 6,7%.

  Зазначається, що відповідно до даних журналу "Рейтинг", у 2019 році топ найбільших платників податків очолили державні "Укргазвидобування" (47,7 млрд грн до бюджету) і НАК "Нафтогаз України"  (34,2 млрд грн). Третє місце тоді посіла тютюнова компанія "Філліп Морріс Україна" (17,2 млрд грн).

  Минулого року рейтинг поповнився новим учасником – до найбільших платників податків приєдналася також група компаній "Метінвест" (22,1 млрд грн).

  "Як один з найбільших платників податків України ми раді зробити черговий внесок у відновлення економіки й зростання добробуту українців", – заявив гендиректор групи Юрій Риженков.

  Попередній матеріал
  Спеки в Україні годі чекати – прогноз синоптика на вихідні
  Наступний матеріал
  У Запоріжжі всі великодні богослужіння пройдуть в онлайн-форматі через розповсюдження COVID-19
  Теги:
  Loading...