Прокурені речі провітрювали сьогодні у центрі Києва

  Прокурені речі провітрювали сьогодні у центрі Києва. Таку акцію зірки та лікарі влаштували до Дня відмови від куріння. Медики наголошують: від згубної звички страждають не лише курці, але й ті, хто знаходиться поруч.

  Лідер гурту "Мед Хедс" кинув курити чотири роки тому. Однак отруювати себе продовжує - адже співак часто виступає в клубах, де куріння дозволене. Тож провітрювати прокурені речі для чоловіка звична справа.

  Вадим Красноокий, співак: "Зрештою, речі - це така штука. Їх можна попрати, можна купити нові. А от легені не поміняєш, і провітрити їх теж так швидко не виходить. тобто я ніби давно уже покинув курити і не хочу цього робити, але доводиться, тому що інші люди хочуть курити в замкненому просторі".

  За даними досліджень Всесвітньої організації охорони здоров`я - понад 80 відсотків киян хочуть заборони тютюнопаління в барах, ресторанах та кафе. Однак нині у Києві більшість закладів харчування лише розділена на зали - для курців та некурців. Дарма - переконують лікарі. Урятувати від пасивного куріння може тільки повна його заборона в закладах харчування.

  Наталія Король, експерт з питань неїнфекційних захворювань бюро ВООЗ в Україні: "Ніякої безпечної концентрації тютюнового диму в закритому приміщенні не існує. Навіть одна молекула може спричинити концерогенез або атеросклеротичні процеси".

  Лікарі наводять невтішну статистику - 10 частина усіх смертей від тютюну - це пасивні курці. В Україні щороку через це помирає близько 6 тисяч людей.

  Микола Поліщук, голова Всеукраїнської асоціації боротьби з інсультом: "В сім`ях, де є курці, діти в 2,5-3 рази частіше мають бронхіальну астму, алергічні захворювання. Діти ж не курять, але вони в сім`ї. Це ще раз свідчить про те, що пасивне тютюнокуріння шкодить здоров`ю".

  За статистикою - більшість курців хоче позбутися своєї поганої звички. Допомагати кинути курити їм потрібно на державному рівні - вважають лікарі. За останні 5 років в Україні підняли акцизи на цигарки, заборонили їхню рекламу та куріння у громадських місцях. Нині відсоток курців знизився на 13 відсотків супроти 2005 року.

  Ольга Сас-Тарасова, Микола Лєбєдєв, "5 канал"

  Попередній матеріал
  До масштабних протестів готуються Афіни
  Наступний матеріал
  На Київщині сім нових чільників
  Теги: