До масштабних протестів готуються Афіни

  До масштабних протестів готуються Афіни. Сьогодні в грецькій столиці вшановують 38-му річницю студентського повстання. Очікується, що до пам`ятної ходи приєднаються противники чинної влади. Вони збираються уже в ці хвилини на площі Синтагма перед парламентом.

  Сотні греків ще напередодні річниці почали збиратися біля Афінського Політехнічного інституту. Саме тут у 1973-му році відбулося криваве повстання проти військової хунти та імперіалізму. Тоді на мирних протестувальників направили танки і у сутичці загинули 24 особи. На їхню пам`ять квіти біля колись зруйнованих танками воріт.

  Тодоріс Котсадіс, студент: "Урок наших попередників дуже доречний зараз. Наші вимоги мають бути конкретнішими. Борг Греції - мають списати, його завинив не народ, а тому не він має платити... Мільйон безробітних, яким дають по 500 євро щомісяця і які не можуть звести кінці з кінцями. Це свідчить про банкрутство Греції".

  Невдоволені студенти обіцяють приєднатися до пам`ятного маршу. Щороку він проходить від Політехніки до посольства США. Цьогорічна хода може перетворитися на масштабну акцію протесту. Нового прем`єра,згідно з опитуваннями, підтримують три чверті греків. Але навіть вони не впевнені, що він зможе здолати кризу.  

  Алекоз Пантатціс, перехожий: "Папандреу довів нас до межі. Багато людей цього не розуміють. На жаль Пападімос прийшов запізно".

  Нікос Анастассопулос, будівельник: "Уряд виборов вотум довіри в парламенті. Але запропоновані ним заходи - не здатні допомогти країні, вони й раніше ні до чого не призвели".

  Оновлений уряд, до складу якого не увійшов жоден політик, продовжує ощадливі реформи, розпочаті попередниками. Щоби скоротити майже двотрильйонний державний борг, кабмін іде на масові урізання соціальних виплат і скорочення бюджетників. Паралельно афіни домовляються про часткове списання боргових зобов`язань.

  "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Протестувальників та поліція не розходяться з-під будівлі Нью-Йоркської фондової біржі
  Наступний матеріал
  Прокурені речі провітрювали сьогодні у центрі Києва
  Теги: