Прокуратура заявляє про порушення перевізниками норм безпеки

  Кожна п`ята столична маршрутка - несправна. Про це звітує прокуратура Києва. Там попереджають: деякі перевізники нехтують безпекою громадян. Мало того, що працюють без ліцензій, ще й випускають на дорогу поламані автівки.

  За минулі півроку Київська прокуратура зафіксувала близько семи тисяч порушень з боку перевізників. Найбільше нарікань на маршрутки, що виявилися небезпечними для оточуючих.

  Вадим Горан, заступник прокурора Києва: "На такі випадки ми жорстоко реагуємо, зараз порушено вже декілька кримінальних справ відносно володарів підприємств".

  Серед порушень, зафіксованих прокуратурою, не лише несправність транспорту. Також перевізники не завжди створюють належні умови для водіїв, і їм доводиться сидіти за кермом по 12 годин без перерви. 

  Валентин Кульбако, заступник начальника управління транспорту та пасажирських перевезень КМДА: "Перед виїздом на лінію перш за все первізник зобов`язаний перевірити свого водія на стан здоров`я, чи здатен він керувати транспортним засобом. Адже транспортний засіб - це джерело підвищеної небезпеки. Враховуючи те, що він ще й перевозить пасажирів, це дуже суттєвий фактор. Тому у перевізника повинен бути або власний персонал, або він укладає договір щодо проведення перевірок стану здоров`я перед виїздом на лінію його водія".

  Такими перевірками часто нехтують або проводять неналежним чином. Тож на маршрут може вийти і хворий, і нетверезий водій. У прокуратурі розповідають, що торік один із водіїв помер за кермом маршрутки - у нього стався серцевий напад.

  Вадим Горан, заступник прокурора Києва: "Людина, відповідно до журналу огляду медичного, оглядалась 1 хвилину. Уявляєте собі? Безумовно, такого огляду взагалі-то не було. То так, формально просто описали, що він оглядався".

  Містяни від якості перевезень не у захваті.

  Кияни: "Ну постійно вони ламаються на дорозі, неможливо добратися до місця, куди тобі треба. І ще, я так вважаю, некваліфіковані водії".

  Кияни: "Є, що й вікна не відкриваються, є, що й двері не відкриваються. Економлять на тих же запчастинах, на тій же резині. На всьому економлять".

  Кияни: "Ну так, як я вчора в Київ їздила, то вони в нормальному стані. Тому що я бачила в районних центрах в ненормальному стані".

  За участю маршруток у столиці від початку року сталося 19 ДТП. Двоє пасажирів загинули, а 26-ро травмовані. За цей час ліцензій на перевезення позбувся 31 приватний підприємець.

  Ольга Сас, Максим Петраков, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Рух вулицею Теліги відновлять уже завтра
  Наступний матеріал
  У дитячому таборі "Каштан" урочисто відкрили спартакіаду
  Теги: