Прокуратура Києва порушила кримінальну справу за фактом незаконної вирубки дерев

  Прокуратура Києва порушила кримінальну справу за фактом незаконної вирубки дерев поблизу Биківнянського лісу. Йдеться про площу в 3 гектари: 29 жовтня там вирубали майже 250 дерев. Натомість - планують звести будівельний гіпермаркет. Проект-рішення про виділення земельної ділянки прокуратура оскаржувала неодноразово. Докладніше - далі у сюжеті.

  Замість дерев - дерев`яний паркан. На Броварському шосе, поблизу станції метро "Лісова" - робота кипить попри негоду та зливу. Готуються до будівництва 
   
  П`ять днів тому тут тишком-нишком вирубали 247 дерев. Незаконно! - кричать активісти біля стін Прокуратури. Прийшли просити, щоби будівництво зупинили. 
   
  Михайло Михалко, голова комісії з масових заходів української екологічної асоціації "Зелений світ": "Це легені Києва, які дають Києву кисень і свіже повітря".

  У прокуратурі кажуть: будівельні роботи призупинили ще напередодні, водночас порушили кримінальну справу за фактом незаконного знищення дерев. Бо їх мали не вирубати, а викопати та пересадити.

  Анатолий Мельник, прокурор Києва: "Нами буде надано відповідну правову оцінку відповідним посадовим особам аргбудконтролю які надавали відповідний дозвіл на проведення відповідних будівельних робіт, а також буде надана відповідна правова оцінка Головному управлінню природних ресурсів КМДА, які надавали дозвіл на знесення зелених насаджень".

  Ця територія раніше була частиною Биківнянського лісу, потому Київрада змінила призначення ділянки та віддала в оренду на 10 років товариству "Солтекс груп" під будівництво. Столична прокуратура оскаржила цей проект-рішення. Однак депутати  протест відхилили. Тепер у мерії  розводять руками, мовляв, нічого зробити не можуть - від альтернативної ділянки забудовник відмовився

  Слайд: "Вони (забудовники) чекали, зараз починають активізуватись, залучившись підтримкою юристів та користуючись нашим недосконалим законодавством, яке усунуло практично місцеве самоврядування від вирішення дозвільних систем. Адміністрація в даному випадку зараз не має можливості вплинути на ситуацію".

  Попри заборону - роботу на будівельному майданчику не припиняють. Тим часом прокуратура готує звернення до Господарського суду Києва. Планує оскаржити зміну призначення земельної ділянки та проект-рішення про землевідведення. 

  Світлана Одаренко, Валерій Савицький, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Усі київські фонтани невдовзі можуть віддати в приватні руки
  Наступний матеріал
  Меценати взялися відроджувати українські музеї
  Теги: