Проїзд у столичних маршрутках відзавтра здорожчає [репортаж, відео]

  Відзавтра проїзд у деяких столичних маршрутках здорожчає на 50-т копійок. Оголошення про це вже з’явилися у жовтих автобусах. Пасажири замість двох гривень викладатимуть два п`ятдесят. Утім це не останнє подорожчання в маршрутках. Чому їздити у громадському транспорті стає дорожче - у сюжеті Ксенії Дворнікової.

  Галина заходить в маршрутку, в руці завчасно приготовані 2 гривні. Автоматично розраховується з водієм. Утім, відзавтра цю автоматику треба замінити -до двох паперових купюр доведеться додати ще 50т копійок. Потужного удару по бюджету здорощення проїзду не завдасть, утім, радості пасажирці не приносить.

  Галина, киянка: "З своєї точки зору вони діють правильно, вони хочуть покрити якість витрати, а з іншої, якщо подивитись з точки зору саме людей, які користуються транспортом це негативно".

  Водій маршрутки Сергій не красномовний. Проїзд дорожчає через:

  Сергій, водій маршрутного таксі: "Соляра растет, за счет топлива".

  Микола вже кілька років за кермом маршрутного таксі. Вартість проїзду треба підвищувати конче, переконаний він, адже від останнього здорожчання минуло понад 2 роки, а вартість пального та запчастин змінюється чи не щомісяця. Утім, це підвищення - не останнє.

  Микола, водій маршрутного таксі: "Оно уже надо бы и больше, но пока так. Нагрузка что б не была большая, так по-чуть-чуть".

  Ще в п`ятницю два перевізники звернулися до мерії з проханням підтвердити, що вартість проїзду у 2 гривні має бути змінена. Від останнього здорожчання проїзду солярка додала у ціні близько 40-ка відсотків, а бензин - майже відвічі.

  Василь Яструбинський, начальник з питань цінової політики КМДА: "Економічні підстави є. Тепер потрібно буде проаналізхувати їхні витрати, як це вплине на все. Якщо юуде підвищення, то звичайно, всі будуть грати в цю гру тому що тарифи давні".

  Для мерії звістка про здорожчання проїзду в маршрутках стала теж новиною. Там не змогли прокоментувати на яких машрутах зросте ціна. За кілька днів управління цінової політики має сказати - наскільки це економічно обґрунтовано.

  Ксенія Дворнікова, Роман Гриценко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Суд визнав незаконним підвищення комунальних тарифів у Києві
  Наступний матеріал
  17 грудня запалять головну ялинку країни
  Теги: