Програмі допомоги дітям, що мають вади зі слухом бракує коштів (репортаж)

  Сам на сам із тишею. У Києві - три з половиною тисячі дітей звадами слуху. Близько ста з них - не вміють розмовляти. Цим діткам не встигли вчасно придбати слуховий апарат - у батьків на нього не було грошей. Тим часом столична програма допомоги дітям, що мають вади зі слухом, - зависла у повітрі. У міському бюджеті на неї немає коштів.

  Пан Євген не чує з народження. Говорити та слухати його навчили у дитячому садочку. Завдяки цьому і школу добре закінчив, і до інституту вступив. Нині працює тренером з плавання. Його сину Антону вже два роки. Вади слуху у хлопчика спадкові. Тому сина пан Євген віддав до того самого дитсадка, в якому навчався сам. Слуховий апарат малому Антону батько купував власним коштом.   

  Ірина Долинна працює лікарем-дефектологом вже тридцять п`ять років. Пам`ятає, як вчила пана Євгена. Нині ж навчає говорити його сина. Каже, високоякісний слуховий апарат - запорука того, що дитина зможе нормально спілкуватися. Чим раніше малюк отримає апарат - тим краще сприйматиме навколишній світ.

  Окуляри - на два ока, слуховий апарат - на обидва вушка, - каже завідувач дитячого садочку для дітей зі зниженим слухом Катерина Скуйбіда. Проте мало у кого з малечі є одразу два апарати. Часом грошей у батьків не вистачає навіть на один. Адже, вартість таких пристроїв коливається від трьох до двадцяти п`яти тисяч гривень.   

  Бешкоштовні слухові апарати - з`їла криза. Столична програма допомоги дітям зі зниженим слухом - на межі банкрутства. У бюджеті грошей на неї немає. Цьогоріч чиновники змогли допомогти лише 18-ти діткам. Усі надії - на меценатів.

  Шістдесят чотири малюка навчаються у Київському дитсадку для дітей зі зниженим слухом. Загалом у столиці - три з половиною тисячі таких дітей. У половини з них - лише один слуховий апарат, хоча, щоби чути, їм необхідно - два. У більшості батьків коштів на високовартісне обладнання немає. Тож діти ростуть, а світ довкола - суцільна тиша.

  Олександра Журахівська, Сергій Кліменко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Полтаві стартував квест "Знайди скарб Мазепи" (репортаж)
  Наступний матеріал
  Мерія надає медикам право безкоштовного проїзду
  Теги:
  Loading...