Проект нових меж Києва затвердила комісія Київради з питань екологічної політики

  Проект нових меж Києва затвердила комісія Київради з питань екологічної політики. За документом - територія столиці збільшиться майже на півтори тисячі гектарів. Натомість віддати області планують - 600 гектарів землі.

  За проектом площа київських володінь становитиме майже 85 тисяч гектарів. Це станеться за рахунок приєднання до Києва острова Великого. Він є принциповою ділянкою для столичної влади, адже її планують використати для зведення Дніпровського водозабору. Саме для цих цілей уряд у 2005 році й передав ділянку у володіння столиці. Замість Великого області хочуть віддати острів Дикий. Утім в обл-адміністрації на таке не пристають. Друга конфліктна ділянка - селище Коцюбинське. Цей населений пункт за проектом має повністю стати територією столиці. Туди ж хочуть приєднати і заплавні землі неподалік сіл Вишенька та Гнідин. Нині там сільськогосподарські угіддя, які в майбутньому можуть забудувати житлом. Проект нових меж Києва сподобався не усім. П`ять із сорока селищних рад не пристали на такі пропозиції. Попри це документ із новими територіями подадуть на розгляд обласній владі, потім його мають затвердити столичні депутати. А вже опісля - проект передадуть у Верховну Раду. Затвердити документ можуть в квітні.

  Денис Москаль, голова екологічної комісії Кивїради: "Жителі Коцюбинського будуть щасливі від цього, не так як чиновники звичайно. Ми тішимо себе ілюзіями, що адміністрація обласна підтримає запропонований проект рішення, межу. Проте це не є перешкодою для того, щоб Верховна Рада її завтердила".

  Анатолій Присяжнюк, голова КОДА: "Київ хоче забрати землі, які знаходяться біля Коцюбинського на території області і нічого не залишити області. Ми на це не погоджуємося. Київ на сьогоднішній день говорить, що там острів Великий. Була постанова Кабміна. Але ця постанова стосується не передачі острова, а використання скважин для того, щоб передавати воду".

  Попередній матеріал
  День Соборності відзначили на Київщині
  Наступний матеріал
  Черненко: Вибори мера Києва мають проходити у два тури
  Теги:
  Loading...