День Соборності відзначили на Київщині

  Відзначали День Соборності на Київщині. Зокрема, урочистості відбулися у Фастові. Саме там, у штабному вагоні підписали акт об`єднання два уряди - Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки. На історичному місці створили унікальний музей на колесах. З експозицією ознайомилися і кореспонденти "5 каналу".

  Музей - у вагоні посеред залізничних колій. Майже сто років на цьому місці у штабному вагоні на станції Фастів був підписаний акт злуки УНР та ЗУНР. 

  Віктор Бойко, заступник директора музею: "Такий же зразок 1910 года. В такому ж штабному і составили оцей предвступний договір про Акт злуки двох держав в єдину народну республіку".

  Музей на колесах створили місцеві ентузіасти. Вже 12 років він працює на громадських засадах. Зізнаються, вагон не той, в якому підписали документ, однак тогочасний. Спочатку, кажуть, хотіли присвятити виставку одній події, згодом тему розширили:

  Віктор Бойко, заступник директора музею: "Рішили трошки розширить нашу зону. Всі,хто боровся за самостійну Україну, своє маленьке місце в нашом музеї мають. Ми не говорим хороші-погані, но вони хотіли самостійності, це і УПА єсть, лідери - Махно, всі вони в своєму роді боролись за самостійність".

  Раніше, кажуть, відвідувачів було значно більше. Під час зупинок ознайомитися з експозицією заходили пасажири транзитних поїздІв. Інші аби побувати на історичному місці приїжджали навіть з-за кордону.

  Віктор Бойко, заступник директора музею: "Приїхала польська стара бабуся, завели її сюди, оказується її дід підписував договор у Фастові в вагоні в составі тієї делегації. Раньше було інтенсивно, коли в Фастові ставали всі пасажирські поїзда, основний контингент у нас були пасажири".

  Серед цікавинок експозиції - колекція тогочасних марок та грошей, зброя часів гетьманату Скоропадського з поля битви під Мотовилівкою, велика збірка світлин та тематичних видань. Нині вагон чекає на потяг. Музейники вже знайшли тогочасну модель, однак за нього хочуть 3 мільйони гривень. Таких коштів наразі немає.

  Євгенія Подобна, Євген Кіяшко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Львові пасажирів потягу з Харкова частували пампушками
  Наступний матеріал
  Проект нових меж Києва затвердила комісія Київради з питань екологічної політики
  Теги:
  Loading...