Один із місцевих активістів показує нам місце, де у роки Великої Вітчизняної проходила лінія оборони. Поряд - меморіал загиблих воїнів. А от навпроти - височезний паркан. За ним нічого не видно. Та наш співрозмовник, що відмовився показувати своє обличчя, каже - ще торік тут росли сосни.
Табличка - "охороняється" і "вирубка заборонена". Насправді ж частину Біличанського лісу вже захопили власники маєтків. Це так звана "перша лінія" будівництва. Друга й третя - теж буде, кажуть тутешні активісти, що протестують проти знищення лісу. А це - ще біля півтори сотні будиночків на місці ось цих дерев. У Святошинському лісопарковому господарстві, на чиєму балансі знаходиться ця територія, кажуть - юридичної правди не мають, бо державні акти на землю - на руках у власників маєтків. За допомогою прийшли до Київради.
Іван Кравчук , юрист Святошинського лісопаркового господарства: "Єдине, що може допомогти, це негайне термінове нам оформлення права на користування, з видачею державного акта. Потім ми зможемо відстояювати в суді".
Та на екологічній комісії, куди прийшли правознавці й активісти - сперечаються про межі Києва. Проект, який би поставив крапку в конфліктах довкола обласних і столичних земель, - через скандал із Біличанським лісом не погоджують у Коцюбинському та Гостомелі.
Начальник ГУ землеустрою КМДА: "Проект встановлення межі міста Києва розроблений. Який погоджений із сільськими районними радами вокруг міста Києва. Десь 60 відсоктів погодили і 15 відсотків не надали висновки свої".
Москаль Денис, голова екологічної комісії Київради: "Комісія прийняла рішення про винесене цього проекту рішення на розгляд сесії київради в тому вигляді, в якому він є".
Проголосувати за чи проти нових меж столиці Київрада може вже наступної сесії. Та поставити крапку в цьому питанні можуть лише народні депутати. А поки справа не зрушила з місця - захисники Біличанського лісу збираються йти до Верховної ради та правоохоронних органів - з пікетом.
Ганна Рибалка, Євген Кіяшко, "5 канал".