Проект нових меж Києва розробили в столичній мерії

  Проект нових меж Києва розробили в столичній мерії. Працювало над ним Головне управління земельних ресурсів КМДА. Там заявляють - документ вже погодили більшість селищних рад, котрі межують зі столицею. Утім кілька населених пунктів до проекту мають зауваження. Серед них - і ті, що через новий документ можуть втратити території Біличанського лісу. Там не припиняється вирубка дерев та активне будівництво.

  Один із місцевих активістів показує нам місце, де у роки Великої Вітчизняної проходила лінія оборони. Поряд - меморіал загиблих воїнів. А от навпроти - височезний паркан. За ним нічого не видно. Та наш співрозмовник, що відмовився показувати своє обличчя, каже - ще торік тут росли сосни.

  Табличка - "охороняється" і "вирубка заборонена". Насправді ж частину Біличанського лісу вже захопили власники маєтків. Це так звана "перша лінія" будівництва. Друга й третя - теж буде, кажуть тутешні активісти, що протестують проти знищення лісу. А це - ще біля півтори сотні будиночків на місці ось цих дерев. У Святошинському лісопарковому господарстві, на чиєму балансі знаходиться ця територія, кажуть - юридичної правди не мають, бо державні акти на землю - на руках у власників маєтків. За допомогою прийшли до Київради.

  Іван Кравчук , юрист Святошинського лісопаркового господарства: "Єдине, що може допомогти, це негайне термінове нам оформлення права на користування, з видачею державного акта. Потім ми зможемо відстояювати в суді".

  Та на екологічній комісії, куди прийшли правознавці й активісти - сперечаються про межі Києва. Проект, який би поставив крапку в конфліктах довкола обласних і столичних земель, - через скандал із Біличанським лісом не погоджують у Коцюбинському та Гостомелі.

  Начальник ГУ землеустрою КМДА: "Проект встановлення межі міста Києва розроблений. Який погоджений із сільськими районними радами вокруг міста Києва. Десь 60 відсоктів погодили і 15 відсотків не надали висновки свої".

  Москаль Денис, голова екологічної комісії Київради: "Комісія прийняла рішення про винесене цього проекту рішення на розгляд сесії київради в тому вигляді, в якому він є".

  Проголосувати за чи проти нових меж столиці Київрада може вже наступної сесії. Та поставити крапку в цьому питанні можуть лише народні депутати. А поки справа не зрушила з місця - захисники Біличанського лісу збираються йти до Верховної ради та правоохоронних органів - з пікетом.

  Ганна Рибалка, Євген Кіяшко, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  У Києві заборонено паркуватися на 11 вулицях середмістя
  Наступний матеріал
  З обласного на міський бюджет перевели Бучанську спеціалізовану школу-інтернат
  Теги:
  Loading...