Проблеми з осіннім прибиранням столиці

  Листопад - краса чи клопіт? Романтики милуються осіннім явищем, двірники - скаржаться. Роботи багато, а грошей мало. Однак містяни обіцяють допомагати суботниками.

  З приходом осені роботи у двірників побільшало. Прибирання міста від листя робота не одного дня. Щоб упоратись швидше, прибирати доводиться і у вихідні.

  Валентина Миколаївна двірником працює уже сім років. Зізнається: щоосені з листопадом у них мороки більшає.

  Валентина Гапоненко, двірник: "Треба спочатку сміття зібрати, а потім і листя гребти. Фінансування в нас не вистачає, зарплата маленька. Людей також мало дуже, порівняно з минулими роками у нас працювало то людей дуже мало. ну а роботи багато".

  Фінансування - нерозв`язана проблема не одного року. А от з робочою силою допомагають волонтери - на щорічних суботниках.

  Валентина Гапоненко, двірник: "Ну працюють, в основному нічого вони працюють, нормально поки не втомляться".

  За один такий суботник прибирають близько ста п`ятдесяти кубів листя. Далі його збирають і вивозять за місто.

  Ярослав Макарчук, генеральний директор КП "Київзеленбуд": "В нас є спеціальні компосні ями куди вивозимо. Там нові площадки знайшли в цьому році. Вивозимо, де воно перегниває. утворюється компост і цим компостом через півтора-два роки удобряємо".

  За такою схемою столиця працює останній рік. У наступному, обіцяють у мерії, перейдуть на безвідходне прибирання.

  Сівець: "Зараз розробляються проекти, я думаю, що у наступному році ми уже запустимо так, як це робиться в Європі, що лістя не складаються в компосні ями, а вже переробляються і з них там добувають чи газ чи ще щось".

  З граблями та мітлою двірники працюватимуть ще не один тиждень. Щоби прибрати все листя, одного місячника не вистачить. Наступного тижня крім волонтерів на суботник вийдуть і місцеві чиновники. Далі розраховувати потрібно тільки на себе.

  Наталя Гончалова, Дмитро Олександров, "5 канал".
   

  Попередній матеріал
  На Київщині відбувся велофестеваль
  Наступний матеріал
  Подільський міст відкриють до кінця 2011 року
  Теги: