Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча
Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча UAprom

Екологічні протести у проммістах можуть завдати удару по економіці країни – правозахисник

  За його словами, ці протестні настрої "хтось штучно збирає"

  Активісти, які виходять на екологічні протести в промислових містах, не усвідомлюють можливих наслідків зупинки містоутворюючих підприємств.

  Таку думку висловив правозахисник Василь Сметана в ефірі телеканалу "112 Україна". За його словами, ці протестні настрої "хтось штучно збирає".

  "Наприклад, Маріуполь – це прифронтове місто, і не відомо, хто і як це буде ще використовувати", – вважає експерт.

  На його переконання, закриття підприємств хоч і призведе до зменшення кількості викидів, але остаточно доб'є економіку України, яка і так переживає не найкращі часи.

  "Збирати людей "проти" завжди легше, ніж збирати людей "за". Насправді це те ж саме, що боротися проти створення робочих місць, проти роботи взагалі і за падіння рівня життя. Тому що це містоутворюючі підприємства, в тому ж Маріуполі від них залежить чверть населення. Відповідно, якщо завтра це виробництво буде зупинено, люди просто втратять роботу, і протестні настрої одного характеру перейдуть в протестні настрої іншого характеру. Тому я вважаю, що хтось експлуатує, взяв на озброєння гасло екології", – говорить експерт в розрізі майбутніх президентських і парламентських виборів.

  "Меткомбінати в Маріуполі будувалися майже сто років тому. І дійсно, ситуація екологічна в місті недобра, це визнають і самі підприємства. Вони постійно звітують про те, скільки вони витратили (на модернізацію – ред.). І ситуація регулярно в місті покращується. Підприємства вкладають в екологічну модернізацію мільярди гривень", – нагадує правозахисник.

  За його словами, зупинка заводів призведе до того, що сто тисяч чоловік будуть шукати собі інше місце проживання, а в місті почнеться соціальна криза.

  Юрист нагадує, що Міністерство природних ресурсів регулярно видає ліцензії, дозволи і контролює викиди цих підприємств.

  "Самі підприємства теж звітують про зниження викидів через встановленого обладнання. Вони працюють з Мінприроди, отримують дозволи на небезпечні викиди, і це постійний діалог. Тому я впевнений, що у держави є необхідні важелі для роботи з такими підприємствами ... Але не може одне підприємство, яке і так вкладає дуже багато грошей (в модернізацію – ред.), все це потягнути. Держава повинна конкретними вкладеннями показати, що вона сама зацікавлена в зміні екологічної ситуації в місті", – підсумував експерт.

  Попередній матеріал
  Рева пояснив, чому субсидії на житло є ефективнішими, ніж регулювання цін на енергоносії
  Наступний матеріал
  Автокефалія для України: митрополит УПЦ МП Онуфрій не братиме участі в Соборі
  Теги: