twitter.com/poroshenko

Порошенко пропонує скасувати е-декларування для антикорупційних громадських організацій

Відповідні пакети законів Президент подав на розгляд ВР

Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд парламенту пакет законів щодо скасування е-декларування антикорупційних громадських організацій. Про це повідомляється на офіційному сайті Президента.

"Президент Петро Порошенко подав на розгляд Верховної Ради України проекти законів "Про внесення змін до Податкового кодексу" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги", – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що напередодні ці проекти презентовано під час зустрічі з представниками громадських організацій.

"Як ми і домовлялись, законопроекти підготовлено, і я їх вношу", – сказав Порошенко.

Президент також підкреслив, що розраховує на підтримку цих документів парламентом у першому читанні ще на цій сесії. Він зазначив, що зауваження та пропозиції від громадських організацій можна буде внести під час підготовки законопроекту до другого читання.

Низку зауважень, висловлених громадськими організаціями, було враховано за результатами зустрічі.
Петро Порошенко підкреслив важливість об’єднання зусиль з громадськими організаціями для досягнення позитивного результату.

Глава держави також подякував заступнику глави Адміністрації Президента Дмитру Шимківу за роботу над проектами та багато консультацій, проведених із міжнародними партнерами, представниками країн Великої сімки та ЄС. У законопроектах було враховано європейський та північноамериканський досвід у питаннях діяльності громадських організацій та їхнього публічного звітування.

Шимків наголосив, що законопроектами запропонована прозорість громадських організацій і тих фізичних осіб-підприємців, хто отримує напряму кошти донорів – міжнародну технічну допомогу. Він також підкреслив, що публічну звітність подаватимуть всі громадські організації без огляду на спеціалізацію та джерела доходів. Однак звіти стосуватимуться виключно діяльності організацій і не будуть містити інформації стосовно власності чи будь-якого майна цих організацій або їх посадових осіб.

Він додав, що законодавча ініціатива передбачає скасування зобов’язання фізичних осіб – представників громадських організацій подавати звітність у рамках е-декларування, як передбачено законом "Про запобігання корупції".

Виконавчий директор громадської організації Transparency International Україна Ярослав Юрчишин подякував Президенту за таку ініціативу і додав, що це був довгоочікуваний крок. Він зауважив, що громадські організації готові долучитись до доопрацювання законопроекту між першим і другим читанням та наголосив на важливості створення умов для відкритості діяльності громадського сектору.

Дипломатія в картинках: яким був візит Порошенка до Франції – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Законопроект, що зобов'язує організаторів повідомляти в СБУ про запрошення російських артистів, незабаром внесуть у ВР
Наступний матеріал
У Чорнобилі хочуть побудувати величезну сонячну електростанцію
Loading...

Обійшов систему: Аби "перехитрити" е-декларації, депутат Сумської облради зареєстрував 14 квартир на доньку

"Уперше в історії подань": Комітет ВР визнав законними три подання щодо нардепа Розенблата

Подання на Розенблата: що показали ГПУ та САП у "бурштиновій справі"

Історія четверта або "4 дні абсурду": як розглядали подання на нардепа Полякова

У Верховній Раді виступить генсек НАТО

Емоції у ВР та "злочини НАБУ": що коїлося під час розгляду подання на Полякова