Попри заборону, на "Театральній" триває будівництво ТРЦ

  У розпалі будівництво біля станції метро "Театральна" - і це попри чергову заборону. Профільна інспекція дійшла висновку: скандальне будівництво - незаконне і вимагає демонтажу. Ці висновки комісія надіслала і забудовнику, і підряднику, і столичній адміністрації. Утім досі - жодної реакції. Більше того, на споруді уже почали оздоблювальні роботи.

  Будівництво припинили - а за парканом про консервацію робіт і не думають. Навпаки, місцеві мешканці кажуть - після останньої заборони будівельники ще активніше взялися за оздоблювальні роботи та покрівлю.

  Наталія Мусієнко, місцева мешканка: "Вчора "Театральну" обгорнули на продаж. Обгорнули, поклали ще утеплювач з внутрішнього боку, і вже в обгорнутому стані продовжують роботу".

  Разом із громадою за незаконним зведенням торговельно-офісного центру стежать і працівники театру імені Лесі Українки. Споруду зводять в охоронній зоні архітектурної пам`ятки.

  Борис Рябін, заступник генерального директора Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Укаїнки: "Это очень близко, высотное здание, здесь очень слабые грунты, любое вмешательство может нарушить равновесие установившееся. А это уже, в свою очередь, ведёт к тому, что близлежащие здания могут от этого страдать. А само помещение театра, конечно, определённым образом страдает, потому что возникают непредвиденные трещины".

  Документів ані на власніть, ані на користування земельною ділянкою у забудовника немає. Іще в березні за поданням генпрокуратури України суд постановив повернути землю громаді. А нещодавно інспекція державного архітектурно-будівельного контролю міста заборонила будівництво і ухвалила рішення споруду демонтувати. Утім коментарів інспекція не дає. А будівельники й надалі роблять свою роботу. Місцеві мешканці обурені.

  Наталія Мусієнко, місцева мешканка: "Коли, коли зупиниться це беззаконня? Як можна ламати, псувати Київ таким чином? Коли влада домовиться з бізнесом?"

  Відповісти на ці питання 5 каналу на камеру не захотіли ні в прокуратурі, ні в мерії.

  Телефоном: "Театральна? Ну ви розумієте, ваше питання таке риторичне..."

  В адміністрації кажуть - вплинути на забудовника не можуть. Утім громада здаватися не збирається.

  Ігор Луценко, голова ГО "Збережи старий Київ": "Спільнота, так би мовити, захисники міста вирішили, шо ми, поки живемо, будемо добиватися зносу цих об`єктів, им не будемо це залишувати, це потрібно 50 років, будем 50 років боротися, але сподіваюся, що за 5 років всі отримають по заслугам".

  Інна Неродик, Олександр Зименко та Юрій Підлісевич, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві несподівано закрили автостанцію "Видубичі"
  Наступний матеріал
  У Національної спілки майстрів народного мистецтва відбирають приміщення
  Теги: