5.ua

Попов: "Мій дід загинув у боях за Дніпро"

  Зранку – запалили Вічний вогонь. У заходах взяли участь міські чиновники, ветерани та кияни. Пам’ять визволителів вшанували хвилиною мовчання, святковим парадом і покладанням квітів. Опісля ветерани Києва продовжили естафету військової слави. Символічна капсула у вигляді снаряда, наповненого землею визволених міст України, до столиці прибула на початку листопада із Дніпропетровська. Нині естафету перейняли ветерани Черкащини.

  Микола Нестеренко, полковник: «Для мене і для всього українського народу – це велике свято. Тому що мої батьки, мої рідні всі воювали і завойовували ту перемогу, яка дала можливість нам сьогодні жити».

  Борис Парафейников, голова ради ветеранів Солом’янського району м. Києва: «Ті, що живуть, хай помнять про тих, хто не дійшов до сьогоднішнього дня. Для мене, як для свідка війни, це свято є святом Перемоги!»

  Звільнення української столиці відбулося восени 1943-го року. Тоді епіцентром бойових дій стало форсування Дніпра. У битві брали участь одразу чотири Українські фронти. Разом із солдатами Червоної армії проти ворога активно виступали і партизани. Бої тривали півтора місяці, і вже 6 листопада Київська наступальна операція була завершена. За неофіційними даними, у боях за Київ загинуло більше 400 тисяч вояків.

  Олександр Попов, голова КМДА: «В мене дід загинув якраз у боях за Дніпро. Я відчуваю відповідальність нашого покоління перед наступними в тому плані, щоб ми передали від ветеранів правду про війну, патріотичні настрої».

  Учасники святкування: «Это большой праздник. Это было освобождение нашей територии, на которой мы родились и живем».

  Учасники святкування: «Я поздравляю всех с этим большим празником. Считаю, что все должны отдать дань памяти погибшим и чтобы было над нами мирное небо».

  Попередній матеріал
  Естремал-рекордсмен політав над Фудзіямою на реактивних крилах
  Наступний матеріал
  У Києві стартувала акція «Вшануй пам'ять визволителів»
  Теги:
  Loading...