Польща евакуює своїх співвітчизників з окупованого Донбасу

  До кінця року з тимчасово підконтрольних терористам територій Донецької та Луганської областей організовано вивезуть до Польщі близько ста етнічних поляків.

  Про це повідомив генконсул Республіки Польща у Харкові Станіслав Лукасик після зустрічі з керівництвом Харківської ОДА, передає  агенція "Укрінформ".

  "Евакуація етнічних поляків з місць збору - у Волновасі та Сєвєродонецьку - відбудеться до кінця року. Орієнтовно їх приїзд до Харкова намічений на ранок 29 грудня. Зараз ми складаємо списки, поки в них 50 осіб. Є ще тиждень, і, я думаю, їх буде до 100 чоловік. З Харкова після оформлення необхідних документів, включаючи закордонний паспорт, вони будуть відправлені до Польщі", - зазначив Лукасик.

  За його словами, евакуація буде здійснена за держпрограмою допомоги співвітчизникам, які опинилися на окупованих територіях, "за підтримки влади Харківщини".

  "До Польщі поїдуть особи, які мають "Карту поляка" або ті, хто може документально підтвердити своє етнічне походження. Також поїдуть їхні родини. Вони опинилися в небезпеці - бомби як дощ", - наголосив Лукасик.

  Як зазначив генконсул, в найближчі півроку евакуйовані будуть розміщені в Польщі в спеціальному центрі.

  "Це як санаторій - на півдні або півночі країни. За цей час вони отримають легалізацію, документи на постійне проживання в Польщі. У них будуть курси польської мови та курси пристосування під кутом отримання роботи. За цей час їм повинні підібрати соціальне житло. Якщо не сподобається, вони повернуться, але можуть залишитися назавжди", - сказав Лукасик.

  Попередній матеріал
  Сьогодні Порошенко збере засідання РНБО
  Наступний матеріал
  Російська армія буде "по-діловому" відповідати на загрози - Путін

  Гуманітарна допомога з Польщі вже прибула до Харкова

  Україна і Польща підписали угоду про інтеграцію газотранспортних систем двох країн

  Порошенко у Польщі домовився про допомогу з реформами в Україні

  Президент Польщі підписав Угоду про асоціацію України з ЄС