Податки
Податки Depositphotos

"Поки нереформована митниця втрачає мільярди": чому нові податкові ініціативи не на часі

  Читайте по-русски
  Про небезпеку тиску на бізнес каже і новопризначений міністр економіки Олексій Любченко

  Згідно з останнім макроекономічним оглядом від НБУ, падіння індексу виробництва базових галузей в України майже зупинилося. У владі одразу заговорили про нові податкові ініціативи, але стикнулися із гострою критикою від підприємців, передає "24 канал".

  Промислове виробництво нарешті показало зростання у 2% – йдеться здебільшого про видобувну галузь і підвищений попит на руду. Зростання також показують енергетика, та більшість секторів переробної промисловості.

  "Як показує досвід, щойно економіка починає оживати, то одразу з'являються нові податкові ініціативи. Тому українські підприємці виступають проти запровадження нових податкових ініціатив", – мовиться у матеріалі.

  Автори наголошують, що схожої позиції притримується більшість економістів та експертів, адже дії влади можуть призвести до нової кризи в економіці, скорочення податкових відрахувань та збільшення соціальної напруги.

  "Я думаю, що це швидше політичний шантаж, ніж спроба наповнити український бюджет податками. Якби було бажання наповнювати бюджет, то велика кількість корупційних схем і потоків – сірих, чорних – була б розкрита і направлена. Як мінімум, митниця не реформована і там втрачаються мільярди доларів кожного року. Здавалося б, так просто взяти і зупинити там корупцію, але це не робиться", – наголосив політолог Микола Давидюк.

  Про небезпеку тиску на бізнес із трибуни Верховної Ради говорив також і новопризначений міністр економіки Олексій Любченко. Підкреслив, що не підтримує збільшення ставок на основні бюджетоутворюючі податки.

  "Потрібно купувати українське, стимулювати споживчий попит. Люди повинні отримувати більше коштів і витрачати їх на українське. Для цього потрібно перекрити кордон, щоб не було контрабанди, все було фіксовано і знаходилося під державним контролем", – зазначив урядовець.

  Тож нині український бізнес, мовиться у матеріалі, просить навіть не про підтримку з боку держави, а просто хоча б не заважати виходити з кризи.

  Попередній матеріал
  Українські прикордонники нині охороняють кордони з РФ та Білоруссю в посиленому режимі – подробиці
  Наступний матеріал
  Директор кінофестивалю "Молодість" розповів, як П'єр Рішар гуляв Андріївським узвозом
  Теги:
  Loading...