Під стінами Київради звели "Стіну брехні" [відео]

  Неспокійна сесія Київради. Сьогодні депутати напоролись на стіну брехні, відбивались від громадських активістів і губили гудзики. Проблемні забудови у Києві це, однак, не вирішило. До чого домовились - знає Світлана Одаренко.

  Вже вдруге - під стінами Київради у сесійний день зводять "Стіну брехні". На неї активісти чіпляють знімки проблемних об`єктів столиці: незаконних забудов, вирубувань лісу та парків. Поки що перелік таких об`єктів - тільки зростає.

  Єгор Соболєв, активіст: "Не зроблено навіть спроби внести рішення в зал, скасувати виділення землі. Усі кажуть, да, ми знаємо про вашу проблему, ми дуже за це переживаємо, але ні КМА, ні опозиція ні провладна більшість в Київраді нічого не роблять".  

  Та вже за півгодини акція, на Хрещатику 36 переростає у штурм Київради. На вулиці активістів не почули. Ті рвуться у середину. Вхід до кулуарів - заблокований. А ось і перші втрати: депутат Роман Ярошенко - у штовханині загубив ґудзика. Куди більше постраждали самі пікетувальники.

  Оксана Романюк, представник міжнародної журналістської організації «Репортери без кордонів» в Україні: "Власне мене поштовхали на вході і тут зараз охорона застосувала силу для журналістів, що було абсолютно точним перешкоджанням професійній діялності журналістів".

  Наталя Соколенко, журналістка, активістка: "Вони порушили закон про місцеве самоврядування, який говорить про те, що органи місцевого самоврядування є відкритими для громадян. І якщо у нас сьогодні сил трошки забракло - так, вони не соромлячись штовхали мене в груди, в живіт і так далі".
   
  Керівництво ж охорони - сутички не помітило.

  Роман фокін, начальник охорони: "Без коментарів. Ніякої сутички не було. Без коментарів".

  Тим часом у сесійній залі вирішують: чи пускати активістів. Обидва голосування провалили

  Наталя Новак, депутат Київради, фракція "Удар": "Коли запропонували заслухвати Єгора Соболєва - ця пропозиція набрала 50 голосів, тоді запропонували заслухвати керівника громадської організаії "Збережи старий Київ" Ігора Луценка - проголосувало аж 40 депутатів".

  Зась у сесійну залу - йдуть до голови КМДА. Чекати чільника адміністрації активісти вирішили прямо тут у його кабінеті. Та не встигли розташуватися як від господаря кабінету пролунав дзвінок. Домовились і розійшлись. А вже завтра за круглим столом усі скарги пікетувальників голова КМДА пообіцяв вислухати. Активісти ж обіцяють: розв`язання кожної проблеми у місті - контролюватимуть. Тільки тоді проблемні об`єкти зітруть зі "Стіни Брехні".
   
  Світлана Одаренко, Віктор Сніжко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  До Книги рекордів України потрапило столітнє риштування львівської церкви [відео]
  Наступний матеріал
  Проект "Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд" - ухвалила Київрада
  Теги: