До Книги рекордів України потрапило столітнє риштування львівської церкви [відео]

  До Книги рекордів України потрапило столітнє риштування львівської церкви Петра і Павла. Його звели ще під час Першої Світової війни - щоб закрити дірку у бані храму, яку пробив снаряд у 1914 році. Відтоді будівельного пристосування ніхто не знімав.

  Будівельник Петро дивується, риштовання, якому вже сто років, наче нове. Дошки, що знімають з 20-ти метрової висоти можна і надалі використовувати.

  Петро, робітник: "Бачите які бальки нормальні всі тверді, добре зберігалися, на все життя".

  Занести риштовання до книги рекордів України запропонували історики з товариства «Меморіал». Вони кажуть у жодній країні немає настільки довговічної будівельної конструкції. Адже зазвичай таке пристосування - тимчасове - лише на час ремонту.

   Роман Гунда, історик: "Риштування залишили, тому що не знали як це склепіння дальше буде поводитися, можливо потребувало дальніших ремонтів. Але слава Богу більше не тріскалося, а потім почалася Друга світова війна, потім прийшли визволителі, потім тут зробили склад".

  Настоятель храму Петра та Павла розповідає,- дерев`яна конструкція, яка  простОяла майже стороків, нині небезпечна для парафіян. Тож її демонтують. Щоправда, невелику частину все ж залишать - на згадку.

  Отець Степан Сус, настоятель гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла: "Практично буде дві частини, тобто одна частина – залишки самого риштування, друга частина це є дерево з якого ми зробимо хрест, який буде для нас цінним і такий хрест нам потрібно власне без розп`яття у великодню п`ятницю, ми виставляємо його біля плащаниці".

  Риштовання з львівського храму буде першим у книзі рекордів України у номінації «Архітектура».

  Марко Смеречук, представник Книги рекордів України: "Були враховані багато чинників – це спосіб розташування риштування, воно по суті на висоті 20 метрів. Майже 10-ти метрової довжини, от ви бачите неперервний брус. Ще не демонтований. Ну це унікальні речі і такі речі треба засвідчувати і ними гордитися".

  А львів`яни сподіваються - невдовзі риштовання потрапить і до книги рекордів Гіннеса.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Повернення грошей вимагає родина Ландиків від Коршунової
  Наступний матеріал
  Під стінами Київради звели "Стіну брехні" [відео]
  Теги: