Петицію в АП, ВР та Кабмін передали столичні велосипедисти [відео]

  Петицію в Адміністрацію Президента, Верховну Раду та Кабмін передали столичні велосипедисти. Вони зібрали понад тисячу підписів з усієї України. Серед вимог активістів - створити держпрограму розвитку велотранспорту та внести зміни до правил дорожнього руху, які полегшать пересування двоколісним транспортом.

  Четвертий день їздить на велосипеді киянка Ганна. Поки що від подорожі з вітерцем у дівчини лише радісні емоції.

  Ганна Фесун: "Неймовірне задоволення, радість, приємно, цікаво. І Київ, рідне місто сприймається зовсім з іншого ракурсу, відкриваєш нові місця. Нові відчуття".

  У Андрія Наконечного оптимізму менше. За три роки на двоколісному транспорті доводилося відчувати і страх, і відчай.

  Андрій Наконечний, велосипедист: "Страшно, коли тебе на швидкості обганяє автомобіль з зазором в 20 см, а згідно з правилами ми маємо рухатися 50 сантиметрів від бровки. І ви знаєте які у нас ямки справа на кожній дорозі, незважаючи навіть на євро".

  А все тому, що у правилах дорожнього руху - велосипедистів дискримінують, запевняє вело-активістка Ірина Бондаренко.

  Ірина Бондаренко: "Якщо велосипедист підїжджає до пішохідного переходу, він ма перейти його пішки. Машина не має переходити його пішки, пішохід має переходити, а чому велосипедист? Або  якщо велодоріжка перетинає автомобільну дорогу - велосипедист має зупинитися і всіх пропустити".

  Щоби виправити несправедливість, велосипедисти зібрали понад тисячу підписів під зверненням до Президента, Прем"єр-міністра та Голови Верховної Ради. Окрім правил дорожнього руху, скаржаться на застарілі нормативи, які не дозволяють будувати сучасні велодоріжки. Ширину смуги обмежують до півтора метра, а бордюри пропонують - зависокі. 

  Олексій Мелещук, велосипедист:
  "Ті велождоріжки що є, до речі, перекопані, перерізані, скажімо на Здолбунівській автозаправка, на проспекті Григоренка - парковка буквально з третього дня, на Бажана - стовпи посеред доріжки".

  Усе це про велодоріжки на Лівому березі. А от у середмісті навіть таких не знайти, бідкається велолюбитель.

  Олексій Мелещук, велосипедист: "В центрі досить важко, тому що вулиці вузькі, по тротуарам їздити не можна, там де навіть тротуар широкий, десь ти з`їжджаєш, там бордюри не занижені треба стрибати. Скажімо я - можу, а моя дружина вже боїться".

  Затвердити усі вимоги велолюбителів та їхнє поетапне виконання мають у Державній програмі розвитку велосипедного транспорту до 2025-го року. Розробити її пропонують за участі міжнародних експертів та самих велосипедистів.

  Світлана Одаренко, Олексій Іванченков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У Києві з`явилося аеротаксі [відео]
  Наступний матеріал
  Столичні аптеки готові приймати відвідувачів із картокою киянина
  Теги: