Перший день Великого посту розпочався у християн східного обряду [репортаж, відео]

  Перший день Великого посту розпочався у християн східного обряду. Він скаладається з двох частин - Святої Чотиридесятниці та Страсної Седмиці. До ВелИкодня віряни мають обмежувати себе у наїдках та розвагах. У цей час не бажано вживати скоромні страви - м’ясні та молочні продукти. Утім очищення має бути і духовне - тому бажано уникати гучних святкувань і частіше ходити до храму.

  Ксенія Дворнікова, "5 канал": "Великий піст розпочався у християн - один із найдовших та найсуворіших. Протягом нього віряни мають очищуватися духовно та утримуватися від мирських задоволень". 

  До Великодня їсти скоромне православним - зась, утім поласувати рибою під час посту можна двічі - на свято Благовіщення та Входу Господнього в Єрусалим - тобто 7 та 17 квітня. Під час говіння люди мають обмежувати себе не лише в їжі, а й в розвагах. Постують віряни у пам’ять про Ісуса Христа.

  Єпископ Євстратій, речник Київської патріархії: "Цей піст в пам’ять про те постування яке звершив Господь Ісус Христос протягом 40-ка днів у пустелі перед тим як вийти на проповідь Євангліє перед народом. І ми, готуючись до світлого Христового Воскресіння, до свята Великодня, також для духовного довершення. заради аскетичного подвигу, звершуємо постування".

  Щороку людей, які  дотримуються посту, стає дедалі більше, утім очиститися духовно поспішають не усі.

  Те що постування поліпшує самопочуття - підтверджують і дієтологи. Зменшити навантаження на шлунок варто гіпертонікам та людям з надмірною вагою. Утім недужим, вагітним, дітям та людям похилого віку надмірне обмеження у скоромному може зашкодити.

  Галина Анохіна, професор кафедри гастроентерології, дієтології та ендоскопії НМАПО ім. П.Л. Шупика: "Якщо наприклад люди мають цукровий діабет або анемію або якісь захворювання, то краще таким людям утриматися від посту, а взагалі людям було би краще готуватися до посту".

  Продавці харчів особливо помічають зміни в кулінарних забаганках українців. У м’ясному павільйоні одногО зі столичних ринків сьогодні не велелюдно. За останні три роки під час посту попит на м’ясо падає - помітила пані Наталя. 

  Наталія, продавець: "Піст действітельно вліяє на закупку м’яса і сала. Менше люди їсти стали в цей день, бо действітельно це велике дуже свято і кожна людина хоче з себе скинуть якийсь гріх, тяжесть скинуть, жир свій кінець-кінців. І действітельно покупателей немає зовсім".

  Найважливіше під час посту - духовне очищення та покаяння. Тому вагітні, хворі, люди похилого віку та діти можуть вживати заборонені продукти з дозволу священнослужителів.

  Ксенія Дворнікова, Олена Сорокіна, Денис Блажієвський, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Забудовник просить ЮНЕСКО зберегти висоту новобудови на Гончара
  Наступний матеріал
  У Києві подорожчали квіти
  Теги: