Перші кавуни - уже на столичних ринках

  Купувати зараз, чи почекати тиждень-другий? Перші кавуни - уже на столичних ринках. Над безпекою споживання баштанних - розмірковують нині покупці. Ще одна дилема - де купувати - при дорозі чи на ринках, - досліджували наші журналісти.

  Розпал кавунового сезону лише у серпні, проте солодку ягоду продають вже зараз. Натомість на цьому ринку масово баштанні культури чекають лише за тиждень - два.

  Федір Целобаєв, адміністротор ринку: "Это первая партия массово буднт неднльки через две. Анализ делается на каждую привезенную партию арбузов, если арбуз остается, то повторяется анализ три дня".

  На спеціально облаштованих базарах кавуни контролює державна лабораторія. Неякісну ягоду до продажу не допускають. 

  Олена, працівник лабораторії: "Кожних 10 днів, ми перепровіряємо якість продуктів, як вліяє погода на якість продукта. Людини, яка прийшла на ринок могла, спокійно купити, що цн дійсно доброякісно продукція".  

  Щоб перевірити ранні кавуни на вміст нітратів, купуємо два зразки - на продовольчому ринку та на стихійному. На обох ятках нам показали результати аналізу товару. Однак кавуни знову несемо на експертизу. Її результат вразив - баштанні без нітратів.

  Валерій Гейко, завідувач відділення гігієни харчування: "В цьому році в нас тільки три проби досліджено. Перевищень не авиявлено. найбільша концентрація в цьому році- 55,4. Міською санепідемстанціі, і це ткж не доходить до норми 60 мг на кілограм".

  Утім лікарі радять вживати кавуни після 15 серпня. Тоді ягоди максимально корисні для людини.

  Борис Шейман, Голова Українського дитячого центру клінічної токсикології: "Результатамы, как врач, как специвлист удовлетворен. В этом году, ми не имели ни одного случая отравления. Человек в своей ментальносьти может иметь шанс запастись естественными витаминами скоторыми надо пережить зиму весну, потребляя свежие фрукты".

  Цьогоріч, аграрії обіцяють баштанні без нітратів, адже - надмірні опади та спекотна погода сприяла щедрому врожаю.

  Олена Махно, Іван Довганик, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Вантажівок на київських дорогах поменшає
  Наступний матеріал
  Від норвезького терориста може відмовитись адвокат
  Теги: