Від норвезького терориста може відмовитись адвокат

  Якщо Андерс Брейвік не погодиться пройти психологічні тести - адвокат відмовляється його захищати. Про це головний захисник заявив на першій прес-конференції. Зараз він - єдина особа, кому дозволено відвідувати Брейвіка, заарештованого за вибухи в Осло і масовий розстріл підлітків на острові Утойя. На вимогу прокуратури підсудний перебуває у повній ізоляції.

  Адвокат норвезького кілера дав першу прес-конференцію. Гейр Ліппестад наголошує - його підзахисний, наймовірніше - психічно хворий. Як офіційна особа захисник не має права стверджувати такий діагноз, але по-людськи - не сумнівається, що здорова людина такого б не вчинила. Адвокат категорично заявив - якщо Брейвік не погодиться пройти психологічні тести - він відмовиться його захищати.

  Гейр Ліппестад, адвокад Андерса Брейвіка: "Брейвік заявив, що необхідно розпочати війну в Європі й у цілому західному світі. І сказав, що йому шкода, що так сталося, але ці вчинки були необхідні".

  Захисник також повідомив, що Брейвік жив у власному ізольованому світі, не підтримував контактів із родиною і роками готувався здійснити масові вбивства. Підсудний заявив, що має цілу мережу однодумців - два угруповання у Норвегії і ще кілька за кордоном. Але поліція має сумнів, що це так і схиляється до думки, що Брейвік діяв один. Убивця також повідомив адвокатові, що здивований - як легко йому вдалося скоїти задумане - підірвати урядовий квартал в центрі Осло і розстріляти понад півсотні людей на острові Утойя. "Занадто легко" - вважають норвезькі ЗМІ, і нагадують, що поліція прибула на острів тільки за годину після виклику. Натомість рятували людей  від кілера - ті, хто відпочивав на сусідніх островах.

  Бреде Джохбраатен, власник літнього табору: "Багато людей, що перебували тут - бачили Утойю як на долоні, бачили, що відбувалося - діти втікали від убивці, кидалися у воду і пливли в нашому напрямку. То ж всі хапали свої човни, так швидко, як могли, і негайно рятували людей".

  Свій смуток і жаль з приводу трагедії кожний може висловити у книзі співчуття. Вона лежить - в центральному холі університету Осло. Перші записи там зробили - міністри юстиції та оборони Норвегії.  Не зупиняється потік людей і до кафедрального собору в Осло. Норвежці - і не лише родичі та друзі жертв - віддають шану 76-ти загиблим у найкривавішій трагедії в державі від часів Другої світової.

  Нонна Стефанова, Марина Кафтан, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Перші кавуни - уже на столичних ринках
  Наступний матеріал
  У Лондоні поховали співачку Amy Winehouse
  Теги: