Період вакцинації стартував у Києві

  Період вакцинації стартував у Києві. Медики переконують - щеплення - єдиний засіб уберегтися від грипозних ускладнень та пневмонії. Тим часом кияни шикуватися у чергу до лікарів не поспішають. Та й у самих поліклініках вакциною запаслися далеко не всі. Цим користуються приватні заклади - за щеплення від грипу вони беруть до півтисячі гривень. У профільній комісії Київради закидають усе через борги столичного управління охорони здоров`я. Старт сезону вакцинації там провалили.

  Температура, нежить і два місяці постільного режиму. Геннадій згадує свій перший і останній досвід щеплення від грипу.

  Геннадій, киянин: "Работал на предрпиятии, сделал вакцину. и два месяца полсе этого у меня температура,а потом был насморк, все эти болячки зимние, которые бывают. Так что мне результата эта вакцина не давала".

  Тепер єдина профілактика  - часник і сауна, каже чоловік. До поліклініки не піде. А от медики пояснюють - протигрипова вакцинація від грипу не рятує, а лише полегшує перебіг недуги. Та декому від щеплення таки варто утриматися.

  Наталія Винник, лікар-імунолог: "Якщо взяти наприклад людей які мають алергію до курячого білка.На жаль. залишаються сліди. І введенням такій людині це може бути небезпечно, може бути анафілактичний шок".

  Простіше кажучи - алергічна реакція. Якщо її проігнорувати і не йти до лікарів, застерігають фахівці, усе може скінчитися трагічно.
  Робити щеплення від грипу чи ні - справа кожного, кажуть медики. Ця процедура не входить до переліку обов`язкових вакцинацій. Водночас наголошують за даними ВООЗ щеплення - поки що найбільш дієвий спосіб захистити себе від ГРВІ.

  Наталія Винник: "Одним із ефективних методів у світі визнано вакцинацію. Це дійсно так! І ніякі не противірусні препарати".

  Поки лікарі агітують за щеплення, сезон вакцинації у Києві під загрозою зриву. Про це запевняють у гуманітарній комісії Київради. Там кажуть - міське управління охорони здоров`я не забезпечило комунальні поліклініки вакциною. Цим скористались приватні медичні заклади і - вони беруть за щеплення утридорога.

  Олексій Давиденко: "Управление здравоохранения забыло о том, что наступает зима и комунальные поликлиники не были обеспечены вакцинами о гриппа".

  У профільному управлінні усе спростовують.

  Володимир Загородній, радник: "Лікувальні заклади міста Києва готові до цієї роботи. Проблема є з самою вакциною".

  Торік вакцину у комунальні поліклініки постачали приватні фірми. Відтак лікарі робили щеплення без додаткових накруток. Та така співпраця тривала недовго.

  Володимир Загородній: "Підприємці працюють з надією щось заробити. Як показує досвід - це несе більше збитків, ніж користі".

  Досі чекають на вакцину соціально-незахищені групи населення. Їх щепити за рахунок бюджету ще не почали. Хоча запевняють - сировину вже привезли. А от звичайні кияни шикуватися у чергу до поліклінік не поспішають. Народні методи лікування - на щеплення проміняли лише півтори тисячі містян.

  Ганна Рибалка, Олександр Зіменко та Олексій Тищенко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Кардіохірургічний центр почнуть зводити на Київщині
  Наступний матеріал
  У Києві влаштували вечір джазу
  Теги: