Печерський район – лідер за кількістю клубів для школярів

  Клуби за місцем проживання, як пріоритетна форма дозвілля столичних школярів. На сьогодні Печерський район – лідер за кількістю таких закладів. Їх там 12. Дітей навчають задарма, проте, на якість освіти це не впливає. Зокрема, вихованці клубу "Бригантина" нещодавно виграли всеукраїнські змагання з карате.

  Киянка Людмила Робул мешкає у Голосіївському районі. Проте свого шестирічного сина планує возити у клуб за місцем проживання на Печерську. Каже, у своєму районі подібного клубу не знайшла.

  Людмила Робул, мама: "Зараз якраз займаємося вибором між карате, хореографією та співами, можливо, боротьбою - дитина не може вирішити. В своєму районі, я дізнавалася, це коштує достатньо, значну сумму, приблизно 300 гривень. В цьому районі, хоча і в центрі, це безкоштовно".

  Серед лідерів району - клуб "Бригантина". Тут дві з половиною сотні дітей навчають танцям та карате задарма. Проте, попри відсутність плати, якість навчання - на високому рівні. Нещодавно вихованці клубу отримали на всеукраїнських змаганнях з карате перемогу.

  Діти: "Тут я вже занімаюсь три года. Тут очень хороший клуб, можна близько от дома ходить. Тут хороші друзья і тренер хороший".

  Діти: "Я занимаюсь ровно 1 год. Для самообороны хорошо".

  Діти: "Мені подобаються, по-перше - атмосфера, як удома, по-друге - педагоги, ну і мені тут подобається наш босс".

  Діти: "Тут просто близько, добре тут, не знаю, файний клуб".

  Загалом у Печерському районі зосереджено найбільше у місті клубів за місцем проживання - їх тут 12. Здебільшого - танцювальні та спортивні.

  Ольга Мозгова, директор Печерського районного центру соціальних служб для дітей, сімї та молоді: "На самом деле, его задача не столько научить, сколько дать ребенку возможность найти себя, свое место в социуме, понять свои способности, свои желания, попробовать жить в открытом коллективе".

  На думку голови комісії Київради з гуманітарної політики Алли Шлапак, така форма організації дозвілля школярів має стати пріоритетною для влади. Адже не всі батьки можуть дозволити собі платні гуртки та секції.

  Алла Шлапак, голова комісії Київради з питань гуманітарної політики: "Сьогодні у міста Києва є всі можливості для того, щоб і відроджувати, і розширювати, і саме головне - надавати якісні і безкоштовні ці послуги. Це можливо, і сьогодні держава має це робити обов`язково. Тому що 300 тисяч дітей-школярів - вони мають отримати можливості".

  Ще одна проблема, яка вимагає нагального розв`язання - статус педагогічних працівників таких закладів.

  Алла Шлапак, голова комісії Київради з питань гуманітарної політики: "Головне, щоб педагоги були визнані педагогічними працівниками і отримували, принаймні, навіть сьогодні ті невеликі, але соціальні гарантії, передбачені для вчителів".

  Нині в районі планують розширити мережу дитячів клубів та збільшити кількість напрямків гуртків. В першу чергу - технічних.

  Марина Олександрова, Євген Кіяшко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Київщині пройшов творчий конкурс серед дітей та юнацтва
  Наступний матеріал
  ФІФА затвердила 2 системи електронного визначення взяття воріт
  Теги: