Пам`ять Кобзаря сьогодні вшанували і в столиці

  197-му річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначають українці. Пам`ять Кобзаря сьогодні вшанували і у столиці. У Мамаєві слободі поету присвятили молебень. А Києво-Могилянська академія зібрала на шевченківські читання письменників. У музеї Кобзаря святкували теж - щоправда у кімнатах з обшарпаними стінами та під дірявим дахом. Навіть до шевченківських свят заклад не дочекався коштів на ремонт.

  У Мамаєвій слободі - переливи дзвонів. Тут готуються до святковго молебню на честь дня народження Кобзаря.

  Отець Роман, настоятель козацької церки Покрови пресвятої богородиці: "Світлої пам`яті великого сина українського народу Тараса. Вважається дійсно українським пророком і я думаю що прийде час і церква буде на нього споглядати як на людину, яка отримала святість від народу".

  У козацькому осередку Тарас Шевченко - своя людина.

  Костянтин Олійник, народознавства "Мамаєва слобода": "Тарас Григорович Шевченко - його дід був гайдамакою, а гайдамака - це і є козак. А по матері він Бойко - Бойки - це люди, які міцно тримали зброю в руках".

  Ушанувати пам`ять Кобзаря - прийшов - кобзар:  Олександр Гончаренко пише музику на вірші поета та наспівує під кобзу. Щоправда, сьогодні він без інструмента. 

  Читає -" Думи мої думи, горе мені з вами"

  Як на свято - завітали на молебень кияни. Чи справді пам`ятають Кобзаря - не лише у свята, а й у будні - сумніваються працівники столичного  музею Шевченка. Адже востаннє капітальний ремонт тут робили у 70х роках минулого століття. Нині там лущаться стіни та протікає дах. 

  Олена Сьомка, завідувач філіалу Будинку-музею Тараса Шевченка: "Проблем багато. Вони потребують коштів. Дах потребує значної уваги та великіх коштів. Останній косметичний ремонт робили у 90х. Дах був покладений тимчасовий".

  Ані грошей на ремонт, ані на повноцінне утримання  -  держава не дає. Останні три роки заклад фінансується лише частково.

  Олена Сьомка: "Це було проплачено коштами музею. Поступово те що надходило музею від мінестерства, поступово зібрали до купи і так би мовити за ці кошти було відновлено".

  Та попри негаразди, і тут сьогодні лунають рядки класика. Музей Кобзаря запросив киян на шевченківські читання. 

  Світлана Одаренко, Темур Муллаянов, Ян Доброносов та Сергій Клименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Вулиці довкола спортивної арени НСК "Олімпійський" почнуть облаштовувати до Євро-2012
  Наступний матеріал
  В Україні вшановують пам`ять Тараса Шевченка [репортаж, відео]
  Теги:
  Loading...