В Україні вшановують пам`ять Тараса Шевченка [репортаж, відео]

  День народження найбільш знакової постаті української літератури. Тарасові Шевченку -197. Одна із центральних подій дня - вручення шевченківських премій - найпрестижнішої нагороди у галузі культури та мистецтва.

  Цьогорічну урочисту церемонію в музеї у Каневі дещо затьмарював скандал. Минулого тижня лауреат у галузі літератури Василь Шкляр відмовився від премії, попросивши Президента перенести його нагородження до часів, коли при владі не буде Дмитра Табачника. В результаті - уперше перелік  лауреатів, визначених  шевченківським комітетом, був скорочений Указом Президента. Але ні це, ні спрацювання системи протипожежної сигналізації у розпал урочистотей, не применшило радості інших лауреатів, які отримали не лише найвагомішу державну відзнаку, але й державні 250 тисяч гривень.

  ***

  На могилі кобзаря сьогодні було людно. У руках жовто-блакитні прапори та гвоздики. На устах - Шевченкове слово.

  Ближче до обіду на Тарасову гору прибули державні мужі на чолі з прем`єром.

  Вшановували не лише кобзаря, а й цьогорічних лауреатів Шевченківської премії. Традиційно цю найвищу державну  нагороду вручає президент. Цьогоріч - виняток.

  Під час нагородження у музеї Тараса Шевченка спрацювала сигналізація. Усіх сповістили про пожежу. Ніхто не став тікати.

  А гаряче навколо шевченківської премії таки було. У царині літератури шевченківським лауреатом оголосили Василя Шкляра за історичний роман Чорний ворон. Та сам Президент у відкритиому листі до Президента попросивперенести нагородження його премією до тих часів, коли при владі не буде, цитую, українофоба Дмитра Табачника. Натомість в указі президента про присудження шевченківських премій серед переліку лауреатів прізвища Шкляра взагалі нема. Та його все ж нагородять, каже Ганна Герман, але не зараз.

  Ані в номінації образотворче мистецтво, ані  народне, ані в кінематографії своїх лауреатів цьогоріч не знайшлося. Премій присудили всього три у розмірі 250 тисяч гривень. Найбільше в пошані сьогодні - опера. В царині театрального мистецтва - премію між собою розділять режисер, диригент та виконавці вокальних партій опери "Норма" Білліні. У номінації - концерно-виконавське мистецтво лауреаткою стала Лідія Забеляста, артистка тої ж таки київської опери. А у літературознавсті найкращими визнали авторів десятитомника про Івана Франка.

  Ольга Петрів, 5 канал: "Урочистості на Тарасовій горі за участі прем"єра тривали недовго, близько години. Як тільки поїхав прем`єр одразу щезли і всі люди з національними пропорами. Тарас Шевченко знову лишився сам".

  Ольга Петрів, Іван Головач, 5 канал


  Попередній матеріал
  Пам`ять Кобзаря сьогодні вшанували і в столиці
  Наступний матеріал
  Влада Лівії пропонує $400.000 за говову лідера опозиції
  Теги: