П`ять десятків старовинних та екзотичних інструментів демонстрував музикант Кабанов

  П`ять десятків старовинних та екзотичних інструментів - таку колекцію у Державній бібліотеці для дітей і юнацтва демонстрував музикант Олексій Кабанов. На усіх інструментах він грає та ще й музику пише. Бачили мистецтво унікального музики і наші кореспонденти.

  Це - органіструм - середньовічний музичний інструмент, на якому виконували духовну музику. Сьогодні грати на ньому вміють одиниці. Серед них і киянин Олексій Кабанов.

   

  А ось ці гусла Олексій змайстрував власноруч. Це - точна копія знайденого під час розкопок у Новгороді, датованого 12 століттям. Та для музиканта це більше, ніж просто інструмент.

   Олексій Кабанов, музикант: "Це такий шлях як, пошук самих себе. Торбто за рахунок музики, за рахунок музики, музичних інструментів, які є частиною. нашої культури, ми можемо подивитися ким ми були насправді. Навіть дизайнерське рішення, його естетичний вигляд, вже несе якийсь меседж, якусь інформацію".

   Крім гусел створив власноруч колісну ліру та цимбали. А ще в його колекції сарангі, ситара, непальська скрипка, уд та ріжок. Усього - близько п`ятдесяти стародавніх та екзотичних музичних інструментів. Грає на усіх.

   Олексій Кабанов, музикант: "Це не те, що я спеціально збираю, вишукую якось там якісь інструменти, якусь концепцію. Вони всі так чи інакше працюють, воно все так чи інакше десь використовується. і таких інструментів, які в мене просто лежать, і не використовуються взагалі - таких взагалі нема".

   Серед цікавинок колекції - ектар - східний інструмент з однією струною, барокова ліра, а ще - інструмент, що імітує звуки грому. Свій унікальний музичний талант Олексій регулярно демонструє на концертах і фестивалях. А ще - пише власні твори.

   Євгенія Подобна, Андрій Верстюк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Рейд у зонах відпочинку влаштували столичні рятувальники
  Наступний матеріал
  У козацькому селищі "Мамаєва Слобода" виконували народні звичаї та проводили язичницькі обряди
  Теги: