5.ua

Опозиція вимагає призначити дату виборів у Києві

  Бійки, мітинги та блокування. Кінець старого політичного сезону столичні депутати відзначили масштабним шоу під Київрадою. По один бік барикад – провладна більшість, по інший – опозиція, а посередині – правоохоронці, вчителі та медики. Нелегітимна для опозиції і законна для влади сесія поставила крапку в питанні соцвиплат бюджетникам, але породила приводи для обговорень у новому політичному сезоні. Після ухвалення нардепами рішення про проміжні вибори у так званих "проблемних" округах – а серед них і київський 223-й – у кулуарах заговорили й про вибори київського мера. Такою датою, начебто, може стати 15 грудня.

  Олександр Бригинець, народний депутат України: «Я чув таку інформацію. Сподіваюся, що вона підтвердиться».

  Журналіст: «Це буде рішення Верховної Ради?»

  Олександр Бригинець, народний депутат України: «Безумовно».

  Те, що опозиційні нардепи називають імовірною датою, на Хрещатику, 36 охрестили чутками.

  Олександр Попов, голова КМДА: «Це не-прав-да!»

  Керманич міської адміністрації від провладної партії відкидає й інформацію про розгортання власних виборчих штабів.

  Олександр Попов, голова КМДА: «Ніяких штабів я не розгортаю, ніякої передвиборчої кампанії не проводжу. Я за ці роки роботи в КМДА стільки неправди почув про себе... Ну, я вже на неї не звертаю уваги, не реагую… Я участвовал в 4-х кампаниях – все их выигрывал. Это ответ на ваш вопрос».

  Не буде виборів цьогоріч для депутатів Київради, а от для потенційних кандидатів у мери столиці – цілком можливі, і вже 15 грудня. Цього не виключають у фракції «УДАР» у Київраді. Там переконані – призначення дати виборів столичного керманича для Верховної Ради – жирний плюс напередодні саміту у Вільнюсі.

  Андрій Странников, заступник голови фракції «УДАР» у Київраді: «Теоретично, влада може піти на це, особливо напередодні вільнюського саміту, щоб показати – дивіться, не тільки 5 проблемних округів вирішилося питання, а ще й давнє питання київського мера».

  Олексій Омеляненко, голова фракції Партії регіонів у Київраді: «Говорить о том, что было бы целесообразно к дате выборов приурочить и выбори мєраэтонеправильно, потому что не решается экономическая проблема работы участков, работы комиссии и так далее. То есть, для выборов мера нужно запускать свою кампанию. 15-го декабря они точно не будут».

  Не хочуть піднімати питання виборів ані влада, ані опозиція – вважає голова Верховної Ради, Володимир Рибак. В інтерв’ю 5 каналу він заявив – обирати свого мера кияни будуть не раніше жовтня 2015-го року.

  Володимир Рибак, голова Верховної Ради: «Конституційний суд визначився, він сказав, що всі вибори повинні проводитися – і чергові, і позачергові – в останню неділю жовтня, 5-го року повноважень. Останній тиждень жовтня 2015-го року будуть проведені усі вибори. На сьогоднішній день порозуміння серед керівників фракцій немає, і я бачу, що не дуже піднімають це питання – ні опозиція, ні більшість».

  "Перевірити ще раз себе особисто, Януковича, власну партію і всю опозицію Володимир Васильович (Рибак) може у вівторок, поставивши на голосування ще один проект постанови про призначення позачергових виборів Київського міського голови та депутатів Київської міської ради 10 листопада 2013 року, поданий народними депутатами із фракції "Батьківщина" Юрієм Одарченком та Олександром Чорноволенком".

  Тактикою затягування столичних виборів з боку регіоналів називає ситуацію щодо київського питання політолог Володимир Фесенко. Інструменти для такої гри – політичні та юридичні відмовки протягом останнього року. Утім, наголошує експерт, якщо питання призначення дати київських виборів нардепи таки поставлять на голосування – ухвалити його не зможуть.

  Володимир Фесенко, політолог: «У опозиції є два шанси виграти київські вибори: або сформувати комбінацію з депутатів, щоб проголосувати київські вибори. або тиснути, тиснути на більшість, щоби вимагати проведення київських виборів».

  Вирішити, коли кияни обиратимуть свого мера – 10 листопада або 15 грудня – парламент має за два місяці до призначеної дати. Якщо не встигнуть – Київ може лишитися без керманича до жовтня 2015-го року.

  Ганна Рибалка, Богдан Кальченко та Денис Савченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  КОДА обіцяє Вишгороду новий стадіон
  Наступний матеріал
  Українські баскетболісти невдало зіграли з латвійцями
  Теги:
  Loading...