"Охматдит" на межі виживання (репортаж)

  Єдина в Україні дитяча спеціалізована лікарня "Охматдит" на межі виживання. Фінансування знаменитої дитячої клініки чиновники зменшили вчетверо. Відтак грошей вистачає лише на наркоз, кисень та спирт. На харчування хворих діток лишається тільки 2 гривні на день. Невдовзі тутешні медики не зможуть оперувати дітей, батьки яких не мають на що купити ліки. Керівництво клініки занепокоєне: коштів, які в першому кварталі виділила держава, вистачить тільки на окремі медикаменти.

  Пані Cвітлана Завертіна звертається в "Охматдит" уже втретє. У її сина тяжке захворювання. Потрібні гормональні ліки, вони дорогі, тому доводиться докуповувати самій. Коли їхала на лікування, дуже хвилювалася, оплачувати все не має можливості.

  Керівництво "Охматдиту" стверджує - зараз лікарня виживає тільки за рахунок торішніх коштів та запасів ліків. Запроваджувати платні послуги тут відмовляються. Бо більшість їхніх пацієнтів просто не зможуть цього зробити. Гроші, які виділила держава цього року, вистачить тільки на окремі препарати.

  У Міністерстві охорони здоров`я недофінансування єдиного в країні спецілізованого дитячого закладу заперечують. Та певні проблеми все ж таки  визнають, мовляв, це пов`язано з загальною кризою. Запевняють стільки грошей, скільки дають "Охмадиту", не отримує жодна лікарня.

  Та чи влаштують такі пояснення батьків та хворих дітей, які з острахом очікують подальшого лікування. Вони лише сподіваються, що й надалі послуги залишаться для них доступним.

  Наталя Калінка, Олександр Котєльніков, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.54Мб)

  Попередній матеріал
  Чергові антикризові поради фахівців українській владі
  Наступний матеріал
  Бабаки Тимко та Мишко сповістили про ранню й теплу весну (репортаж)
  Теги:
  Loading...