Оазис відпочинку для киян хочуть забудувати комерційними спорудами

  Відбудувати те, чого не існувало, хочуть в історичній частині столиці. У робочій групі з реставрації Контрактової площі занепокоєні - оазис відпочинку для киян хочуть забудувати комерційними спорудами. В районній адміністрації ж переконують - на меті мають відтворити історичну цінність. Що насправді збираються звести на Контрактовій площі далі у сюжеті.

  Зараз тут дрібні кіоски та забігайлівки, а має бути -споруда зразка 19-го століття, - переконаний розробник проекту забудови. Показує креслення - до нинішньої споруди треба добудувати ще дві.

  Юрій Лосицький, керівник майстерні-проектувальника: "Для завершення архітектури самої площі останнім штрихом до завершення периметру площі є завершення будівництва комплексу Гесте. Контрактовий будинок, по центру - магістрат і далі поштова станція".

  Це - архітектурний макет Контрактової площі. Проект споруди шотландського архітектора Вільяма Гесте на макеті з`явився ще на початку 19-го століття. Закінчити задумане тоді не вдалося - через брак коштів.

  Інна Неродик, 5 канал: "Ось цей Контрактовий будинок - лише елемент архітектурного ансамблю Гесте. Його левова частка - 10 тисяч квадратних метрів - має бути на цьому місці, утім проект уже 200 років залишається лише проектом на папері".

  У робочій групі з реставрації Контрактової площі з проектувальниками незгодні. Кажуть - жодної історичної цінності відбудова не має, а проект - суто прибутковий.

  Інна Совсун, член робочої групи з реставрації Контрактової площі Києво-Могилянської академії: "Що намагаються зробити - це зруйнувати иякісь залишки публічного простору в місті, це зруйнувати всі сквери, зруйнувати будь-які місця, де люди могли б хоч якось соціалізуватися і проводити час, а натомість побудувати якийсь комплекс і всім зрозуміло, що його основне призначення буде комерційним".

  У районі наполягають - відроджують історію. Тільки-от справа далі проекту не просувається. ГрОшей немає. Але посадовці певні - кошти знайдуть, споруду добудують. Призначення ж будівлі придумають потім.

  Олександр Королюк, заступник голови Подільської РДА: "Чи це буде з напрямком музей, чи це буде адміністративна будівля адміністрації, чи це буде розважальний центр. В реаліях сьогоднішнього дня ми не зможемо нехтувати інвесторами, які будуть бачити себе тоже на цій площі".

  Громадські активісти у наміри влади відкрити музей не вірять.

  Інна Совсун, член робочої групи з реставрації Контрактової площі Києво-Могилянської академії: "Довіпяти будь-яким намірам, оголошеним адміністрацією зараз дуже важко. Як можна їм вірити, що коли з`явиться там комплекс Гесте, там не з`явиться ще кілька будівель, тому що ж є вільна територія в центрі міста".

  Закінчити архітектурний ансамбль Гесте збираються до 2016-го, а доти площа і далі багатшає кіосками.

  Інна Неродик, Роман Гриценко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Як перевірятимуть і чим каратимуть кіоски-порушники?
  Наступний матеріал
  У київському музеї Ханенків під загрозою опинилися полотна 17 ст.
  Теги: