5.ua

Новий голова Київської облради – представник «УДАРу»

  Київська облрада із новим головою – обрали ударівця Миколу Бабенка. Шляхом таємного голосування за нього віддали свої голоси 88 депутатів при необхідних 75-ти.

  Сесія облради починається з виступу виконувача обов’язків голови облради. З трибуни Олександр Качний пояснює депутатам, чому напередодні написав заяву про складання повноважень голови та вийшов із Партії регіонів.

  Олександр Качний, голова Київської обласної ради (2010-2014): «Ті рішення, які приймалися у Верховній Раді, призвели до тої узурпації влади, яка опинилася в руках однієї людини, як висновок – ми з вами, члени Партії регіонів у нашій обласній раді, стали жертвами корупційної машини, яка працювала на протязі цих років. Тому вважаю, що я роблю це свідомо».

  Несвідомі рішення у кількох десятків регіоналів, каже Качний. На депутатів та мерів Ірпеня, Ворзеля й Бучі буцімто тиснули й змушували піти у відставку. Про залякування невідомими заявляє й регіонал Станіслав Поліщук. Показує фото автомобіля, що належить його дружині. Вночі машину розтрощили і обмалювали.

  Станіслав Поліщук, депутат облради, позафракційний: «Вчора напали на автівку моєї дружини. Вона родом із Донецька. Я не хочу повторювати ту нецензурну лексику, яка там написана. Побите скло, погнутий капот».

  Розпустити обласний осередок Партії регіонів теж є охочі.

  Лариса Коваль, депутат облради, позафракційна: «Подивіться, скільки членів партії взяли і вийшли з партії – 77 людей вийшли. Вони не підтримують цю партію. Люди вірили керівництву партії, а що вони отримали?»

  Виконувач обов’язків губернатора, який написав заяву про відставку, але лави регіоналів не покинув – проти. Ініціатива, каже, поза законом.

  Анатолій Присяжнюк, в.о. голови Київської ОДА: «Законом передбачено існування тієї чи іншої партії, і реєстрація на всеукраїнському рівні, через Міністерство юстиції. Тому таке рішення буде нелегітимним, воно буде скасоване через суд».

  Після перерви Олександр Качний йде з президії, а його заступник оголошує голосування за нове керівництво в облраді. На посаду голови – лише один кандидат – ударівець Микола Бабенко. Голосують таємно, через бюлетені.

  За єдиного кандидата голосує 88 депутат із сімдесяти п’яти необхідних.

  Микола Бабенко, голова Київської обласної ради: «Моя кандидатура взагалі для мене стала несподіванкою».

  Журналіст: «Чи буде створене нове міжфракційне об’єднання у обласній раді?»

  Микола Бабенко, голова Київської обласної ради: «Я не знаю ще в зв’язку з тим, що ми не розуміємо, які у нас фракції. Чотири фракції, і, можливо, ще ті депутати, які залишили Партію регіонів, можливо почнуть створювати своє депутатське об’єднання».

  Тим часом, керувати областю, попри свою відставку, й досі лишається Анатолій Присяжнюк. В обладміністрації днями очікують почути прізвище нового губернатора. Не на камеру депутати кажуть – ним стане представник «Батьківщини».

  Ганна Рибалка, Валентин Стрельцов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Медики: почалась друга хвиля звернень поранених майданівців
  Наступний матеріал
  Українці розробили гру-додаток про Януковича
  Теги:
  Loading...