5.ua

Медики: почалась друга хвиля звернень поранених майданівців

  Вуличні протистояння у середмісті столиці – вщухли. Утім, у лікарнях досі чимало постраждалих. За інформацією департаменту охорони здоров’я КМДА, поранень зазнали майже 8 сотень мітингувальників.

  Медики припускають, що цифри зростатимуть, адже починається друга хвиля звернень людей по допомогу. До цього часу вони переховувалися від переслідувань і лікувалися самостійно, що призвело до ускладнень.

  Ані постріли, ані вибухи вже майже тиждень не струшують столичні вулиці, однак їхнє відлуння і дотепер нагадує про себе. Сотні постраждалих залишаються у лікарнях. Прогнози медиків – невтішні: більшості поранених ще довгий час доведеться провести на лікарняних ліжках.

  Львів'янин Роман – один із тих, хто захищав барикади на вулиці Інститутській. Біль від пострілу звалив його з ніг. Уже сьомий день чоловік лежить під крапельницями. Позаду – складна операція на хребті, попереду – довга реабілітація.

  Роман, постраждалий: «По мені снайпер попав. Пошкоджений таз і т.д. Сквозне. Спочатку болі не почув, а потім просто з ніг звалило. І мене віднесли. Не знаю в яку сторону, куди несли, але свої хлопці».

  Медбрат Майдану Едуард Тимофієв надавав допомогу і під час перших протистоянь на Грушевського і протягом останнього штурму Майдану. Тут у нього і влучила гумова куля. Попри поранення, медик майже тиждень не полишав свого посту і до лікарні звернувся лише вчора.

  Едуард Тимофієв, поранений медик: «Это 18 числа, когда я пошел на передовую к ребятам. Не пошел, а побежал. И мне в спину резиновая пуля в позвоночник, грудной отдел. Контузия. Но я не обращал внимания. Мне некогда было просто. Вот честно. Мне нужно было спасать людей. Это самое главное было».  

  Порахувати всіх, хто потребує допомоги – кажуть медики – неможливо. Адже ще багато активістів, побоюючись переслідувань, лікуються вдома. А це, за словами лікарів, може мати критичні наслідки.

  Володимир Резніченко, завідувач відділення Київської міської лікарні швидкої медичної допомоги: «Ничего опасного. Уже никто их не будет преследовать, как они боялись раньше. Ми хотим попросить их, чтобы они не занимались самолечением. Больные стараются, что, мол, пройдет само. Это ж было нестерильно и оно начинает воспаляться. И приезжают сюда, где ми видим, что уже есть гнойные процессы, и никто не знает, чем они могут закончиться».

  Багатьох поранених продовжують вивозити на реабілітацію за кордон. За останні кілька днів три літаки з майданівцями дісталися Польщі, днями ще два попрямують до Чехії. Загалом – понад дві сотні поранених потребують терапії за кордоном. Такі медичні вояжі здійснюють коштом благодійників.  

  Максим Іонов, один із координаторів медичної служби Майдану: «Європейська медицина – є європейська. Там і обладнання більш сучасніше, там і умови більш кращі. Я думаю, тут навіть не слід порівнювати. І спеціалісти там далеко не найгірші».

  Ті, хто збирається на закордонне лікування, знімальній групі 5-го каналу одноголосно кажуть: щойно відчують бодай мінімальне покращення – одразу повернуться додому.

  Анна Грішина та Олена Сорокіна, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Завтра Янукович проведе прес-конференцію в Ростові-на-Дону - ЗМІ
  Наступний матеріал
  Новий голова Київської облради – представник «УДАРу»
  Теги:
  Loading...